Citroen C5 | Niepewna przyszłość

Citroen potwierdził następcę modelu C5, ale nie jest pewny czy model klasy średniej będzie dostępny w Europie. Głównym rynkiem zbytu będą Chiny

Następca Renault Laguny nazywać się będzie Talisman

Przypomnijmy, że na wyjście z tego segmentu na Starym Kontynencie już zdecydowała się Honda. Model Accord zniknie z oferty już w tym roku. Czy niedługo do Japończyków dołączą Francuzi? Jest to bardzo prawdopodobne. Następna może być Toyota, która przedłużyła życie Avensisa kolejnym liftingiem, ale niedługo również musi zadecydować o przyszłości tego modelu.

Używany Citroen C5 - ogłoszenia

Wracając do Citroena C5, na temat jego niepewnej przyszłości wypowiedziała się Linda Jackson, dyrektor generalna francuskiej marki. W wywiadzie dla Autonews Europe Jackson powiedziała, że w Chinach istnieje wyraźne zapotrzebowanie na samochód pokroju Citroena C5 i tam będzie on oferowany. Szefowa nie potrafiła jednak odpowiedzieć na pytanie, czy auto będzie nadal oferowane w Europie, czy będzie to opłacalne dla firmy.

Powodem takiej sytuacji jest fakt, że wielu europejskich klientów przesiada się ze średniej wielkości sedanów czy kombi do SUV-ów. Na przestrzeni lat sprzedaż w segmencie D wyraźnie spadła. Jest jednak pewne ale. Tak jak w przypadku wycofania Hondy Accord, również w tym przypadku należy podać przykład Mazdy, która nie obawiała się wprowadzenia nowej generacji "szóstki" i teraz zdobywa rynek, walcząc z silną, głównie niemiecką, konkurencją w tej klasie. Powalczyć zamierza także Renault, które szykuje następcę Laguny pod nową nazwą Talisman. Przed Citroenem trudna decyzja.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda 6 2.2 Skyactiv-D AWD FL | Pierwsza jazda

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.