Honda BR-V | Następny crossover

Podczas gdy w Europie szykowana jest premiera rynkowa nowej generacji modelu HR-V, Honda pracuje już nad następnym crossoverem. Właśnie zaprezentowano go na targach w Indonezji

Co oferuje rynek crossoverów segmentu B w Polsce?

Honda BR-V, bo taką otrzymał on nazwę, jeszcze w formie prototypu zadebiutowała dzisiaj podczas Gaikindo Indonesian International Auto Show. Dlaczego światowa premiera odbyła się akurat w Indonezji? Ponieważ nowy model został opracowany z myślą o wybranych rynkach azjatyckich przez centra badań i rozwoju Hondy w Tajlandii i właśnie Indonezji.

Nazwa może mylić, ponieważ BR-V nie będzie wcale takim małym samochodem. Na pokładzie zmieści się nawet siedem osób w trzech rzędach siedzeń. Za źródło napędu posłuży benzynowy silnik o pojemności 1,5 litra i-VTEC, który będzie współpracował z klasyczną 6-biegową ręczną skrzynią albo nowoczesną bezstopniową skrzynią CVT. Prawdopodobnie bazą dla crossovera jest minivan Mobilio .

Seryjna Honda BR-V trafi do sprzedaży w Indonezji na początku przyszłego roku - produkcja nowego crossovera ruszy pełną parą już w styczniu 2016 w zakładach Hondy w Karawang. Auto najpierw pojawi się w Indonezji, a chwilę później zawita na kolejne azjatyckie rynki. Nie należy spodziewać się tego modelu w Europie. Ceny za BR-V startują od 230 milionów rupii indonezyjskiej, czyli około 62 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

Honda HR-V | Drugie podejście

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.