Goodwood Festival of Speed 2015 | Lotus 3-Eleven | Dwa razy naj

Podczas minionego Festiwalu Prędkości w Goodwood Lotus zaprezentował swój nowy sportowy model pod nazwą 3-Eleven. Czym się on wyróżnia? To najszybszy i jednocześnie najdroższy seryjny Lotus w historii

KTM X-Bow GT4 | Nie tylko motocykle

Samochód powstał oczywiście w zgodzie z filozofią marki, wywodzącą się z jej sportowych korzeni. Konstrukcja nowego Lotusa jest zatem bardzo lekka (ok. 900 kg bez płynów), a kokpit otwarty. W tym przypadku mocnym punktem jest także silnik, i to dosłownie. Doładowany motor 3.5 V6 znany jest z Lotusa Evory 400 , ale tutaj generuje aż 450 KM mocy i 450 Nm momentu obrotowego. W rezultacie dwumiejscowy 3-Eleven przyspiesza od 0 do 100 km/h w ok. 3 sekundy i maksymalnie może rozpędzić się do 290 km/h.

Do wyboru będą dwie wersje 3-Eleven: drogowa Road lub torowa Race. Drugi wariant wyróżnia się innym pakietem aerodynamicznym, sekwencyjną skrzynią biegów oraz fotelem kierowcy z homologacją FIA i sześciopunktowymi pasami szelkowymi (mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu należy do wyposażenia standardowego).

Produkcja Lotusa 3-Eleven rozpocznie się w lutym 2016 roku, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów dwa miesiące później. W sumie powstanie 311 sztuk tego modelu. Wersję z homologacją drogową wyceniono na 82 000 euro, torowa to wydatek minimum 115 200 euro. To najdroższy model w historii marki, ale dla klientów szukający prawdziwie sportowych wrażeń z pewnością nie będzie to stanowiło problemu, przecież Lotus to synonim prawdziwego auta sportowego.

ZOBACZ TAKŻE:

Lotus Elise 20th Anniversary Edition | Nadal genialny

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.