Volkswagen zbuduje tani model i hybrydowe Bugatti

Po długich dyskusjach w końcu zapadła decyzja. Volkswagen wprowadzi na rynek tani samochód. Strategicznie to bardzo ważny projekt

Bugatti Veyron | Historia modelu

Jak wypowiedział się szef Volkswagena Martin Winterkorn w wywiadzie dla niemieckiego "Bild am Sonntag" zapadła decyzja w zbudowaniu budżetowego modelu. Auto powinno pojawić się na rynku w 2018 roku i ma kosztować znacznie poniżej 10 tysięcy euro. Nie będzie to jeden model, a cała rodzina, która ma składać się z limuzyny, hatchbacka i SUV. Jest jeden z kluczowych projektów koncernu, ważny szczególnie jeśli chodzi o przyszłość firmy na azjatyckim rynku.

Używane modele Volkswagena

Już długo w Volkswagenie toczyła się dyskusja na temat taniego modelu. Jednak za czasów Piëcha projekt nie otrzymał zielonego światła. Jak podkreśla Winterkorn samochód ma być produkowany w Chinach i powinien kosztować około 8000 do 11 000 euro. Dopiero później koncern będzie sprawdzał czy projekt zostanie wprowadzony na inne rynki.

Co do planów stojących na drugim końcu drabiny modelowej nowy model Bugatti ma mieć moc 1500 KM. Obok tradycyjnej wersji z silnikiem benzynowym pojawi się również wersja hybrydowa, która dzięki silnikom elektrycznym ma mieć jeszcze więcej mocy.

ZOBACZ TAKŻE:

Wideo | Bugatti Veyron vs. Ferrari LaFerrari | Bogowie prędkości

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.