Chevrolet Cruze II | Focus i Corolla zagrożone?

Chevrolet Cruze drugiej generacji jest pod każdym względem lepszy od swojego poprzednika. Aż szkoda, że nie trafi na nasz rynek

Nowy Chevrolet Camaro | Mustang ma się czego obawiać

Zaprezentowany w 2008 roku Cruze został zaprojektowany jako samochód globalny. Zastosowano w nim proste technologie, za to sprawdzone i dość bezproblemowe. Nowa generacja także nie zamierza zostać liderem segmentu w dziedzinie nowinek technicznych, ale w stosunku do poprzednika oferuje skok technologiczny.

Używany Chevrolet Cruze - ogłoszenia

Cruze drugiej generacji powstał na zupełnie nowej platformie, dzięki której z jednej strony udało się zrzucić ponad 110 kg zbędnej wagi, z drugiej zwiększyć sztywność nadwozia o 27%, co powinno wpłynąć na bezpieczeństwo i jakość prowadzenia. Auto zostało też dopracowane w tunelu aerodynamicznym osiągając niską wartość współczynnika oporów powietrza wynoszącą 0,29. Dzięki zwiększeniu rozstawu osi o 15 mm (2,7 m) Chevroletowi udało się wygospodarować więcej miejsca na nogi w obydwu rzędach.

Pod maską podstawowym źródłem napędu będzie turbodoładowana jednostka 1.4 osiągająca 155 KM mocy i 240 Nm momentu obrotowego dostępnego w zakresie 2000-4000 obr./min. Standardowo będzie współpracować z ręczną skrzynią o sześciu przełożeniach, w opcji z automatem o identycznej ilości przełożeń, wyposażonym w tryb ręczny.

Wnętrze prezentuje się nowocześnie, kierowca ma przed oczami 4,2-calowy wyświetlacz komputera pokładowego pomiędzy głównymi wskaźnikami, a na konsoli centralnej swoje miejsce znalazł 7-calowy, lub opcjonalnie nawet 8-calowy kolorowy wyświetlacz obsługujący systemy Android Auto i CarPlay.

O bezpieczeństwo pasażerów zadbają takie systemy, jak: asystent utrzymania pasa ruchu (Lane Keep Assist), asystent manewrowania tyłem (Rear Cross-Traffic Alert), asystent zmiany pasa ruchu (Side Blind Zone Alert) oraz system antykolizyjny (Forward Collision Alert).

Chevrolet Cruze II najpierw na początku 2016 roku trafi na rodzimy rynek.Auto będzie produkowane w amerykańskiej fabryce GM Lordstown w Ohio. Mimo, że marka Chevrolet wycofała się z europejskiego rynku, Chevrolet planuje wersję nadwoziową typu hatchback oraz silniki wysokoprężne.

Na światowych rynkach nowy Chevrolet Cruze będzie konkurował z takimi bestsellerami, jak Toyota Corolla, Ford Focus, czy Hyundai Elantra.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Chevrolet Spark | Już nie dla Europy

źródło: Okazje.info

Więcej o: