Goodwood Festival of Speed 2015 | Tylko tymi autami zaparkujesz w Goodwood

Masz czterodrzwiowego Mercedesa AMG albo najnowsze Porsche Panamera lub BMW M5? Tymi autami na parkingu w Goodwood możesz się nie pokazywać

Jaguar F-Type Project 7

Goodood Festival Of Speed to impreza wyjątkowa, ale rządząca się też swoimi prawami. Każdego roku organizatorzy plenerowego festiwalu motoryzacji na terenie posiadłości Lorda Marcha publikują listę samochodów, które mogą zaparkować na obleganym później przez zwiedzających parkingu "Performance Car". W tym roku lista jest bardzo ciekawa, ale zapewne nie wszystkim właścicielom drogich i sportowych aut się spodoba.

Brak dostępu dla...

Jeżeli jesteś właścicielem Alfa Romeo 8C Competizione, Bentleya Continentala czy jakiegokolwiek Chevroleta Corvette lub włoskiego Lamborghini czy Ferrari, możesz spać spokojnie. Jeżeli jednak wybierasz się do Goodwood swoim nowiutkim Mercedesem-AMG C 63 lub o wiele droższym S 65 AMG bądź G 65 AMG to już możesz rezerwować miejsce, ale na lokalnych parkingach poza terenem imprezy. Szczęśliwi właściciele BMW M3, M4 czy M5 także mogą zapomnieć o wjechaniu na parking. W tym roku z gwiazdą na masce mogą pojawić się jedynie te osoby, które zasiądą za kierownicą SLS-ów i wszystkich innych dwudrzwiowych modeli AMG. Lista wstępu dla miłośników BMW jest jeszcze krótsza, bo zawiera jedynie pięć modeli - kultowe M1, rasowe M6, wyjątkowe Z1, wspaniałe Z8 i nowoczesne i8. Co z właścicielami Audi? Ci mają szerokie pole do popisu - każdy właściciel auta z Ingolstadt o oznaczeniu RS będzie mógł zaprezentować swoje auto na parkingu. To samo tyczy się Audi R8 i kultowego Coupe Quattro.

Podobno każde Porsche to samochód o wyjątkowych osiągach. Najwyraźniej dla organizatorów Goodwood FoS nie do końca. W tym roku żaden kierowca prowadzący Porsche Cayenne, Panamera i pierwszej generacji Boxstera nie będzie mógł wjechać na zieloną trawkę "Performance Car Parking".

Możesz więcej...

Z otwartymi ramionami organizatorzy czekają za to m.in. na wszelkiej maści Aston Martiny, Bristole, Bugatti, De Tomaso, Lotusy, McLareny, Morgany, SSC, Spykery i Pagani. Lista ta jest znacznie dłuższa i obejmuje wiele bardzo ciekawych marek. Zobaczcie sami co będzie mogło stanąć na najlepszy parkingu tego weekendu na świecie.

Lista Performance Car Parking GoodwoodLista Performance Car Parking Goodwood fot. Goodwood Festival of Speed

ZOBACZ TAKŻE:

Goodwood Festival of Speed 2014 | Galeria

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.