Mini Clubman | Większy i sześciodrzwiowy

Mamy już zdjęcia nowej generacji Mini Clubman. Wersja produkcyjna wygląda niemal tak samo jak koncepcyjna

Salon Genewa 2014 | MINI Clubman concept

Clubman znacznie urósł w porównaniu z poprzednikiem. Nowy model będzie największy w całej gamie Mini. Mierzy 4 253 mm długości, 1 800 mm szerokości i 1 441 mm wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 2 670 mm. Pojemność bagażnika wynosi 360 litrów.

Używane Mini - sprawdź ogłoszenia

Większa ilość miejsca to nie wszystko, poprawiła się także praktyczność. Nowością w tym modelu są pełnowymiarowe drzwi po obu stronach. Do tej pory do dyspozycji były tylko krótkie, tylne drzwi po prawej stronie. Dostęp do bagażnika nadal umożliwiają dwuskrzydłowe drzwi, otwierane na boki.

Nowy Clubman będzie napędzany trzy- i czterocylindrowymi silnikami, znanymi ze standardowego Mini, które teraz dostępne jest w wersji trzy-, jak i pięciodrzwiowej. Clubmana, czyli stylowe kombi, będzie można zamówić w następujących wersjach: benzynowych Cooper (1.5 turbo/136 KM) i Cooper S (2.0 turbo/192 KM) lub wysokoprężnej Cooper D (2.0/150 KM). Standardowo montowana będzie ręczna skrzynia biegów, a za dopłatą sześcio- (tylko Cooper) lub ośmiostopniowy automat Steptronic.

ZOBACZ TAKŻE:

MINI Hatch Cooper S | Pierwsza jazda | Nadal oryginalny

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.