Wideo | Land Rover Defender | Zbudował go Bear Grylls

Do montażu dwumilionowego Defendera Land Rover zaprosił znamienitych gości, w tym Beara Gryllsa. Ten specjalny egzemplarz może być Twój!

Land Rover Discovery Sport | Ceny w Polsce | Debiut Ingenium

Może służyć jako auto dla farmera, leśnika, myśliwego, pogranicznika, żołnierza, czy miłośnika off-roadu. Ale reklamować go nie trzeba zwłaszcza, że w tym roku prawdopodobnie jego produkcja zakończy się definitywnie. Ale zanim to nastąpi, Land Rover postanowił w szczególny sposób uczcić wyprodukowanie dwumilionowej sztuki, licząc razem trzy Serie i Defendera.

To nie tylko dwa miliony sztuk wspaniałego samochodu terenowego, który miewał w swojej historii lepsze i gorsze chwile, ale także 67 lat produkcji i ciągłego unowocześniania konstrukcji z założenia całkiem prymitywnej.

Do zmontowania tego szczególnego egzemplarza Land Rover przygotował się wyśmienicie. Zaprosił 33 gości, ambasadorów marki i osoby znane ze swojego zamiłowania do tych aut. Wśród nich znaleźli się m.in.: dyrektor Brytyjskiego Czerwonego Krzyża Mike Adamson, syn inżyniera Maurice'a Wilksa, odpowiedzialnego za stworzenie Land Rovera Stephen Wilks, czy podróżnik i były komandos SAS Bear Grylls - znany z tego, że przetrwa w każdych warunkach. Każdy z gości miał swój niewielki wkład w zbudowanie dwumilionowego Defendera.

Sam Defender to krótka wersja ze srebrnym lakierem i czarnymi elementami wykończeniowymi. Opatrzono ją specjalnymi plakietkami podkreślającymi dorobek modelu i jego poprzedników, w tym plakietką z wybranymi nazwiskami wspomnianych gości. Oprócz tego na lewym przednim błotniku wkomponowano wyrytą w kawałku aluminium mapę Red Wharf Bay, gdzie w 1947 roku na piasku powstał szkic pierwszego Land Rovera.

Wewnątrz także nie zabrakło liczby 2,000,000, wyszytej m.in. na zagłówkach, oraz fragmentów mapy, którą odnajdziemy nie tylko na skórzanej tapicerce oparć foteli, ale także na wewnętrznych klamkach drzwi.

Defendera zbudowano w "patriotycznej" odmianie z kierownicą po prawej stronie, ale jego właścicielem może zostać każdy. Prawdopodobnie będzie do tego potrzebna konkretna suma pieniędzy, bowiem auto 16 grudnia tego roku zostanie wystawione na sprzedaż przez dom aukcyjny Bonhams w Londynie.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Land Rover Defender | Z Polski?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.