Renault Sandero R.S. | Sport budżetowy

Sandero R.S. zaprojektowany specjalnie dla Ameryki Łacińskiej, jest pierwszym samochodem zaprojektowanym przez Renault Sport produkowanym poza Europą

Renault Duster Oroch | Debiut w Buenos Aires

W Europie Dacia postrzegana jest jako marka samochodu, na którą dużo się nie wydaje, jest tania w eksploatacji i z pewnością nie kojarzy się ze sportem. Co innego w Ameryce Południowej, gdzie produkty Dacii sprzedawane są pod marką Renault.

Dacia Sandero - Ogłoszenia

Sandero R.S. ma więc szansę na osiągnięcie sukcesu rynkowego. Niedrogie w produkcji, ale zapewniające osiągi godne prawdziwego hot-hatcha. Dba o to silnik wolnossący 2.0 rozwijający moc 145 KM współpracujący z sześciobiegową skrzynią ręczną. Auto posiada system ESC o sportowych parametrach pracy, zmienione ustawienia zawieszenia oraz układu kierowniczego i hamulcowy wyposażony w cztery hamulce tarczowe.

Uzupełnieniem jest przyciągający wzrok wygląd. Sandero R.S. posiada światła LED do jazdy dziennej, sportowe koła oznaczone symbolem R.S., podwójną końcówkę układu wydechowego, czarne elementy wykończenia, czy okleina na drzwiach podkreślająca, że za projekt odpowiada Renault Sport.

Renault Sandero R.S. 2.0 pojawi się w sprzedaży w Argentynie w pierwszych miesiącach 2016 roku, potem trafi na kolejne rynku Ameryki Łacińskiej. Możemy być jednak pewni, że w Dacii Sandero podobny silnik nie zostanie zastosowany.

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Clio R.S. 220 EDC Trophy | Ceny w Polsce | Limitowana seria

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.