Infiniti Q30 | Oficjalne zdjęcie szpiegowskie

Premiera kompaktowego Infiniti, pierwszego modelu japońskiej marki w segmencie C, zbliża się dużymi krokami. Co już o nim wiemy?

Salon Genewa 2015 | Infiniti QX30 Concept | Czas na crossovera

Prototyp zapowiadający ten model mogliśmy oglądać już dwa lata temu. W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że od strony technicznej w dużej mierze będzie opierać się na technice Mercedesa. Bazą jest płyta podłogowa Mercedesa A Klasy, a jak widać na oficjalnym, choć jeszcze niewiele odkrywającym zdjęciu, proporcje nadwozia obydwu modeli także są bardzo zbliżone.

Infiniti - Ogłoszenia

Gama silników będzie miksem wykorzystującym zarówno jednostki Mercedesa, jak i koncernu Nissan-Renault. Topowe specyfikacje będą oferowane z siedmiobiegowym automatem i z napędem obu osi 4Matic.

Oficjalna premiera Infiniti Q30 prawdopodobnie nastąpi podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, po której auto trafi do salonów. Na tym jednak nie koniec ofensywy Infiniti, bowiem marka planuje jeszcze jeden podobny model. Będzie to crossover QX30, którego prototyp mogliśmy zobaczyć w tym roku w Genewie. Jak nietrudno zgadnąć, QX30 będzie spokrewniony z Mercedesem GLA.

ZOBACZ TAKŻE:

Infiniti Q60 Concept | Zapowiedź nowego coupe

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.