Shelby Super Snake | Mocy nigdy dość

Shelby Super Snake to auto, co do którego nie ma wątpliwości, że dysponuje ogromną mocą. Informuje o tym niemal każdym detalem swojego nadwozia

Shelby GT350 Mustang Mocniejszy, niż oczekiwano

Ford Mustang GT to już w oryginale doskonały samochód sportowy. Tym razem Ford nie ugiął się po raz kolejny przed konserwatystami ze środkowego zachodu i w końcu, po ponad 50 latach, zrezygnował ze sztywnego mostu napędowego. To pozwoliło rozwinąć inżynierskie skrzydła i zaprojektować świetny oferowany globalnie samochód sportowy. Ale co zrobić, gdy seryjne 421 KM wydaje się wartością niewystarczającą? W Europie niewiele można na to poradzić, ale w USA jest wyjście.

Shelby American to znana i ceniona firma, której przeróbki towarzyszą Mustangom niemal od początku produkcji. Już niemal na starcie sprzedaży nowego Mustanga w jej ofercie pojawiają się kolejne, coraz mocniejsze modele. Niedawno pisaliśmy o 526-konnym GT350, którego brzmienie zadowoli najbardziej wybrednych miłośników "V8-ek". Ale Shelby poszło o krok dalej i zaprezentowało Super Snake'a.

Z zewnątrz nie trudno poznać, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym. Na atrapie chłodnicy widnieje trudny do przeoczenia znaczek Shelby Super Snake, nad nim zauważymy podniesiona maskę z dodatkowym wlotem powietrza, z boku nadwozia umieszczono pasy z nazwą modelu, a obudowy lusterek i pas tylny wykonano z włókna węglowego. Auto otrzymało też 20-calowe, 10-szprychowe koła przygotowane specjalnie do tego modelu. W środku znajdziemy dodatkowe kontrolki informujące o pracy sprężarki, gałkę skrzyni Ford Racing oraz plakietki z nazwą i kolejnym numerem.

Wideo | 5 500 Mustangów zbieranych przez 40 lat

Sens istnienia tego modelu znajduje się pod maską. Pięciolitrowe V8 Forda zaopatrzono w sprężarkę mechaniczną Ford Performance, dzięki której moc wzrasta do ponad 650 KM. Oczywistym wyborem jest zamówienie sześciobiegowej skrzyni ręcznej, choć automat o identycznej ilości biegów widnieje na liście opcji. Za zmianami pod maską idą modyfikacje podwozia, obejmujące montaż zawieszenia Ford Performance z pakietem Handling, czy układu hamulcowego firmy Wilwood.

Zobacz, ile kosztuje kultowy Mustang...

Moc 650 KM to więcej, niż sporo, ale przecież mocy nigdy za wiele. Najbardziej wymagający klienci mogą zażądać montażu sprężarki Kenne Bell lub Whipple, by otrzymać moc ponad 750 KM. Ten zabieg wymaga modyfikacji układu chłodzenia i zastosowania mocniejszych półosi napędowych i nie jest uwzględniony w podstawowej cenie. Ta wynosi 50 tys. dolarów, nie uwzględniając samego Mustanga GT, będącego bazą Super Snake'a.

Shelby nie ma ambitnych planów sprzedażowych dla modelu Super Snake, wręcz przeciwnie. Powstanie nie więcej, niż 300 sztuk tego modelu.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Chevrolet Camaro | Mustang ma się czego obawiać

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Agora SA