Alpine Celebration | Koncept w stylu A110

Alpine, francuska marka samochodów sportowych należąca do Renault, powróci na rynek. Prototyp Celebration zwiastuje nadejście modelu produkcyjnego

Renault Clio Grandtour GT | Test | Ostre pazurki

Najpierw w 2012 roku Renault pokazało prototyp Alpine A110-50 . Francuska firma chciała w ten sposób uczcić 50. urodziny sławnego samochodu sportowego zbudowanego w oparciu o technikę Renault. Następnie w świecie wirtualnym, dokładnie na potrzeby gry Gran Turismo 6, powstał model Alpine Vision. Teraz przyszła pora na prototyp Celebration. Dobra wiadomość jest taka, że ma on spore szanse na wejście do produkcji seryjnej.

Fiat 500, Ford Mustang, Mini, Volkswagen Beetle - stylistyka tych samochodów jest inspirowana modelami sprzed lat, by grać na emocjach konsumenta. Renault zdecydowało się na dokładnie takie samo zagranie. Celebration jeszcze bardziej, niż A110-50 wzorowany jest na słynnym modelu A110. Mamy więc do czynienia z dwumiejscowym coupe. Wloty powietrza umieszczone w tylnej części nadwozia sugerują, że mamy do czynienia z podobnym układem, co w oryginale: silnikiem umieszczonym za kabiną.

Renault nie zdradziło dotąd szczegółów technicznych. Wiemy za to, że marka ma powrócić na rynek w 2016 roku. Rocznie będzie powstawać do 3 tys. sztuk sportowych modeli.

ZOBACZ TAKŻE:

Alpine Vision Gran Turismo | Znowu w prawdziwym świecie

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.