Cadillac CTS-V | Jesienią oficjalnie w Europie

Najmocniejszy seryjny samochód zbudowany przez Cadillaca jesienią oficjalnie zadebiutuje w europejskiej sieci sprzedaży tej marki

Cadillac ATS -V Coupe | Amerykańska rakieta

Podczas gdy ludy pracujące całej Europy kupują samochody z coraz to bardziej okrojonymi pojemnościowo silnikami, pozbawionymi często części cylindrów, Cadillac pokazuje, jak wygląda samochód prawdziwego fana motoryzacji. Nie ma tu miejsca na żadne kompromisy, zamartwianie się emisją CO2, czy płakaniem nad rosnącymi cenami paliw. Najnowszy CTS-V to obiekt nienawiści ekologów, za którym większość z nas i tak będzie oglądać się na ulicach.

Literka V dodana do nazwy to znak, że mamy do czynienia z najpotężniejszą odmianą danego modelu. W przypadku Cadillaca CTS, którego podstawowa wersja napędzana jest miniaturowym 2.0 Turbo o mocy 272 KM, oznacza nie lada rakietę pod maską. Oznaczony jako LT4 silnik to doładowane V8 o pojemności 6,2 litra generujące 640 KM mocy i 855 Nm momentu obrotowego.

Powyższe wartości okazały się wystarczające, by CTS-V mógł rozpędzić się do 100 km/h w 3,7 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 320 km/h. Aby robił to bezpiecznie, zastosowano sportowe zawieszenie, hamulce Brembo i opony Michelin Pilot Super Sport.

Cadillac CTS-V zadebiutuje w europejskich salonach jesienią tego roku. Cena na rynek niemiecki została ustalona na 98 500 euro. Chcąc kupić najmocniejszego Cadillaca w historii trzeba będzie wybrać się za naszą zachodnią granicę, w Polsce marka nie ma swojego przedstawicielstwa.

ZOBACZ TAKŻE:

Wideo | Cadillac CTS-V | Born to be wild

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.