Range Rover | Nowa hybryda dla Królowej

Jej Królewska Mość Elżbieta II ma nowy samochód. Debiut nastąpił podczas prezentacji nowych barw Walijskiego Regimentu Królewskiego w Cardiff

Range Rover Evoque FL | Oszczędniejszy i lepiej wyposażony

Zakres prac prowadzonych przez oddział SVO (Special Vehicle Operations) jest ogromny. Jego pracownicy tworzą sportowe odmiany modeli Jaguara i Land Rovera, zwiększają dzielność terenową produktów JLR, ale też potrafią zbudować samochód na zamówienie Jej Królewskiej Mości.

Na nowy samochód przyszła już najwyższa pora. Poprzedniego Range Rovera dla Królowej zbudowano w 2002 roku. Można więc uznać, że przyszła pora, by poszedł na królewską emeryturę. Najnowszy Range Rover jest już w sumie czwartym egzemplarzem zbudowanym dla Królowej Brytyjskiej przez Land Rovera. Pierwszy dostarczono w 1953 roku i był to Land Rover Serii I.

Hybrydowy zespół napędowy Range Rovera składa się z trzylitrowego silnika wysokoprężnego, silnika elektrycznego o mocy 35 kW, 8-stopniowej automatycznej skrzynie biegów ZF i litowo-jonowych baterii, które zamontowano pod podłogą. Łączna moc układu wynosi 340 KM, a maksymalny moment to 700 Nm (od 1500 do 3000 obr./min.).

ZOBACZ TAKŻE:

Range Rover SVAutobiography | Najwyższy poziom luksusu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.