Audi | Wątpliwości w sprawie minivana rozwiane

Rupert Stadler, szef marki Audi, wypowiedział się oficjalnie w sprawie ewentualnej produkcji przez tę markę rodzinnego minivana

Audi A1 Sportback 1.4 TFSI | Test | Mieszczuch idealny?

Rupert Stadler w wywiadzie dla Automotive News powiedział, krótko: "nie dla minivanów". Oznacza to, że z Ingolstadt nie wyjedzie rywal dla BMW serii 2 Active Tourer i Grand Tourer i Mercedesa Klasy B. Dlaczego Audi nie zdecyduje się na minivana? Bo zdaniem marki klienci marek premium oczekują produktów bardziej prestiżowych i o lepszym imagu niż racjonalne minivany. Odpowiedzią producenta z czterema pierścieniami na grillu na wymagania swoich klientów ma być większa ilość SUV-ów i crossoverów. "Będziemy bardziej emocjonalni niż racjonalni" - dodał Stadler.

Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że Audi nie planuje wprowadzenia modelu A8 w nadwoziu kombi, bazującego na koncepcyjnym Prologue Audi Concept oraz rywala BMW serii 6 Gran Coupe. W zamian ma się pojawić więcej modeli Sportback, ale nie wiemy, który z modeli mógłby otrzymać jeszcze dodatkową parę drzwi. Może Audi TT? Zobaczymy za kilka lat.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi S3 Sportback | Test | RS-R=S?

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Agora SA