Mercedes Citan | Euro 6 i nowe wyposażenie

Mercedes uatrakcyjnił ofertę osobowo-dostawczego modelu Citan. Kombivan po modernizacji jest już dostępny w polskich salonach

Ford Tourneo Connect | Test długodystansowy

Citany rejestrowane jako samochody osobowe standardowo spełniają normę Euro 6. Na życzenie również modele z homologacją ciężarową można zamawiać w specyfikacji Euro 6 (na ponad rok przed jej obowiązkowym wprowadzeniem dla aut dostawczych). Co istotne w przypadku wszystkich wersji z jednostkami Diesla, zgodność z Euro 6 uzyskano dzięki zmianom w konstrukcji silników oraz zastosowaniu katalizatora redukującego NOx i systemu start/stop. Nie było tu potrzeby stosowania skomplikowanej technologii SCR - to oznacza, że kierowca nie będzie musiał dolewać dodatkowo czynnika AdBlue.

Używany Mercedes Citan - ogłoszenia

Ponadto silniki Diesla Euro 6 legitymują się o 20 Nm wyższym maksymalnym momentem obrotowym (od 200 do 260 Nm). Ich siła napędowa wzrosła tym samym o około 10%. Moce silników pozostają bez zmian i wahają się od 75 KM do 110 KM.

Zmiany w modelu Citan nie dotyczą jedynie jednostek napędowych. Wiele nowości znajdziemy na liście wyposażenia opcjonalnego. Dostępny jest dzielony, ręcznie sterowany szyberdach nad przednimi fotelami oraz zintegrowany szklany dach panoramiczny nad tylnymi siedzeniami. Zmodernizowanego Citana można jeszcze lepiej dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. Można go wyposażyć w podwójny fotel pasażera z przodu. Oba siedzenia mają regulowane na wysokość zagłówki i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Ich oparcia można złożyć, a powstałą powierzchnię wykorzystać na przykład do wypełniania dokumentów. Pod podwójnym fotelem wygospodarowano dodatkowy schowek.

Nowy jest także system nawigacyjny. Urządzenie w rozmiarze 1DIN ma dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala. Poza nawigacją GPS z mapami krajów europejskich, zaopatrzono je w port USB, gniazdo kart SD, interfejs AUX i Bluetooth oraz cyfrowe radio DAB+. Parkowanie ułatwia kamera cofania zapewniająca widok przestrzeni z tyłu w lusterku wstecznym, automatycznie ściemnianym przy dużym nasłonecznieniu.

Do nowych opcji wyposażenia należy również alarm przeciwkradzieżowy dla Citana w wersji Furgon, Mixto i Tourer rejestrowanego jako pojazd ciężarowy. Uruchamia się go drogą radiową, przyciskiem na kluczyku do samochodu. Zmienia się również nazwa Citana Kombi. Tak jak nowe Vito, teraz model będzie nazywać się Citan Tourer.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Caddy FL | Pierwsza jazda | Więcej wygody

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.