Porsche Boxster w 2016 z 4-cylindrowym silnikiem

Z końcem 2015 roku Porsche planuje modernizację modelu Boxter. Oto zdjęcia pierwszych prototypów

Galeria | Aktualna generacja Porsche

Trzecia generacja Porsche Boxter (typ 981) jest na rynku od 2013 roku. Najwyższy czas na drobne zmiany. I tak roadster razem ze swoim bratnim modelem, Caymanem, otrzyma zmieniony przód. Nic wielkiego - nowy układ wlotów powietrza i świateł do dziennej jazdy w technologii LED. Zmieni się również kształt przednich lamp. Mimo, że tylna część prototypu nie jest zamaskowana, również w tej części nadwozia oczekuje się drobnych zmian.

Porsche 911 - ogłoszenia

O wiele więcej będzie działo się pod karoserią. Nowy Boxter będzie pierwszym modelem, w którym Porsche wprowadzi czterocylindrowego boxera, który później trafi również do Caymana. Przewidziane są dwie wersje tej jednostki napędowej. Jedna będzie miała pojemność dwóch litrów i moc od 227 do 325 KM, druga 2,5 litra pojemności, turbodoładowanie i moc pomiędzy 355 a 404 KM.

Na szczęście wszystko wygląda na to, że wyżej wspomniane silniki nie trafią do modelu 911. Przynajmniej tak twierdzi szef rozwoju Porsche Wolfgang Hatz, który twierdzi, że taka jednostka po prostu nie pasuje do tego modelu. Też tak uważamy.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW Z4 sDrive28i vs. Porsche Boxster S | Test porównawczy

fot.. Michał Dek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.