Mitsuoka Roadster | Europejski debiut marki

Mitsuoka po raz pierwszy oficjalnie będzie dostępny w Europie. Japoński producent samochodów w stylu brytyjskim otworzył przedstawicielstwo właśnie w Wielkiej Brytanii

Samochody z innej bajki | Mitsuoka

Za sprzedaż i serwis na Wyspach będzie odpowiadać firma T W White & Sons Limited, mająca swoje punkty w hrabstwach Surrey, Kent i południowym Londynie. W ofercie od czerwca br. znajdzie się tylko jeden model. Będzie to Mitsuoka Roadster, w Japonii nazywający się Himiko.

Auto, na rodzimym rynku oferowane od 2008 roku, bazuje na poprzedniej generacji Mazdy MX-5, ale charakteryzuje się klasycznym, ponadczasowym wyglądem, z wyjątkiem wnętrza. To własnie po nim najłatwiej rozpoznać, że to dwumiejscowy roadster Mazdy w innym przebraniu. Otwieranie i zamykanie sztywnego dachu zajmuje 12 sekund. Pod maską pracuje silnik 2.0 MZR o mocy 160 KM, który może współpracować z ręczną lub automatyczną skrzynią biegów. Napęd przenoszony jest na tylne koła.

Celem Mitsuoki na rynku brytyjskim jest sprzedaż 24 samochodów rocznie. Model Roadster będzie kosztował tam od 53 800 funtów, czyli prawie trzy razy tyle, co Mazda MX-5! W przyszłości japoński producent planuje rozszerzenie swojej zagranicznej sieci sprzedaży na rynkach zagranicznych. Obecnie poza Japonią marka Mitsuoka dostępna jest w wielu krajach azjatyckich i Arabii Saudyjskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

Samochody prawie nieznane | Na pewno się wyróżnisz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.