Volkswagen Tiguan | Nowe silniki i systemy multimedialne

Wraz z wprowadzeniem do oferty Tiguana z nowego roku modelowego, Volkswagen wzbogaca ważne elementy wyposażenia tego samochodu. Oprócz silników nowej generacji kompaktowy SUV będzie oferował teraz nowe systemy radiowe i radiowo-nawigacyjne

2015 Volkswagen Caddy2015 Volkswagen Caddy fot. VW Volkswagen Caddy FL | Ceny w Polsce

Po modernizacji wysokoprężne jednostki 2.0 TDI są mocniejsze i spełniają normę emisji szkodliwych spalin Euro 6. Dotychczasowa wersja 140-konna generuje teraz 150 KM, natomiast wariant o mocy 177 KM wzmocniono do 184 KM. Według danych producenta średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi od 5 do 5,7 l/100 km.

VW Tiguan - ogłoszenia aut używanych

We wnętrzu nowością są systemy multimedialne Composition Colour i Composition Media z kolorowym ekranem dotykowym, ośmioma głośnikami, portami AUX/USB i systemem Bluetooth, służącymi do łączności z urządzeniami zewnętrznymi. Opcjonalnie mogą być one wyposażone w funkcję App Connect, dostępną już niebawem na rynku polskim.

Pozwala ona na zintegrowanie smartfona ze sprzętem samochodowym i korzystanie z licznych aplikacji pochodzących ze sklepu Google i Apple Store. Ponadto system można opcjonalnie rozszerzyć o funkcję Media Control. Za jej pomocą, przy użyciu odpowiednich aplikacji, można zdalnie sterować różnymi funkcjami używając tabletu. Dzięki temu osoby znajdujące się na tylnej kanapie mogą np. pobierać dane z nawigacji, czy zmienić stację radiową, nie przeszkadzając przy tym kierowcy. Na szczycie oferty znalazł się najbardziej zaawansowany system Discover Media, seryjnie wyposażony w funkcję Guide&Inform, czyli internetowy pakiet usług.

Volkswagen Tiguan jest na rynku już od ponad siedmiu lat (w 2011 roku przeszedł face lifting).

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Touareg FL | Pierwsza jazda | Powściągliwe zmiany

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.