VW Golf R420 | 5 cylindrów i 300 km/h

Wszystko wskazuje na to, że jeżdżące po Nurburgringu prototypy Golfa R420 wyposażone są w silnik 5 cylindrowy. Przynajmniej tak twierdzą ci, którzy go słyszeli

Volkswagen Golf R 400 Concept

Kto zna dźwięk 5 cylindrowych silników Audi i Volkswagena ten dokładnie wie o czym mowa. Właśnie taki dźwięk mają prototypy Golfa R420 jeżdżące po torze Nurburgring. Studyjny model napędzany był silnikiem 4 cylindrowym o mocy 400 KM.

Używany hit - VW Golf

Zewnętrznie nową, najmocniejszą wersję Golfa od normalnej "erki" wyróżniać będzie jedynie większy tylny spoiler. Za to pod maską silnika zamontowany będzie znany z wielu modeli Audi rzędowy, 5 cylindrowy silnik o pojemności 2,5 litra i mocy co najmniej 420 KM.

Z taką jednostką napędową Golf mógłby się pokusić o prędkość maksymalną 300 km/h. To, że w ogóle nie przewidziany do koncepcji platformy MQB 5 cylindrowy silnik jednak do niej pasuje dowiodło już Audi z modelem RS3 i kilka firm tuningowych (Oettinger, PPH), które nie tylko zmieściły jednostkę napędową pod maskę Golfa, ale i wzmocniły ją do mocy 600 KM.

TU dowiesz się więcej o VW Golfie

W przeniesieniu napędu w R420 ma pomóc napęd na cztery koła i  biegowa skrzynia DSG. W ofercie model może się znaleźć jeszcze w tym roku. Obecnie najmocniejszym modelem Golfa jest model "R" - moc 300 KM, cena od 151 290 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Polo | 40 lat minęło...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.