Renault Clio R.S. 220 EDC Trophy | Ceny w Polsce | Limitowana seria

Jeśli Clio R.S. wydaje Wam się za mało ekstremalne, to Renault proponuje alternatywę: Clio R.S. Trophy. Chcąc go kupić trzeba się pospieszyć, bowiem jego produkcja będzie limitowana

Renault Megane R.S . 275 Trophy-R | 7:54.36 | Dopięli swego

Pełna nazwa najmocniejszego Clio obecnej generacji brzmi R.S. 220 EDC Trophy. Literki R.S. oznaczają, że auto zostało przygotowane przez dział Renault Sport, liczba 220 oznacza moc silnika, skrót EDC dwusprzęgłową skrzynię, zaś Trophy specjalny pakiet sportowy.

W ramach tego pakietu zawieszenie jest obniżone o 20 mm z przodu, 10 mm z tyłu i utwardzone. Wzmocnione amortyzatory są sprzężone z hydraulicznymi odbojnikami. Ponadto zastosowano bardziej bezpośredni układ kierowniczy z przekładnią zębatkową o zmniejszonym o 10% przełożeniu (z 14,5:1 do 13,2:1). O jak najlepszą przyczepność dbają opony Michelin Pilot Super Sport w rozmiarze 205/40 R18.

Wróćmy jeszcze do silnika. Z pojemności 1,6 litra Clio R.S. wyciska dzięki doładowaniu 200 KM mocy. R.S. Trophy ma większą turbinę oferując 10% więcej mocy, czyli aż 220 KM i o 40 Nm więcej momentu obrotowego (280 Nm z funkcją overboost - chwilowe zwiększenie momentu na 4 i 5 biegu). Niestety osiągi nie zostały jeszcze ujawnione, ale auto można już zamawiać.

Renault Clio - Ogłoszenia

Ile to wszystko kosztuje? Clio R.S. możemy mieć za 89 900 zł, zaś Clio R.S. Trophy to wydatek 96 900 zł. Naszym zdaniem warto rozważyć dopłatę 7 tys. zł, bo nie tylko otrzymamy bardziej sportowy model, ale będziemy cieszyć się posiadaniem limitowanej wersji, której wartość zawsze będzie wyraźnie wyższa, niż wielkoseryjnego R.S.

Jedynym konkurentem zbliżonym cenowo jest nowy Opel Corsa OPC . Dysponuje silnikiem o mocy 207 KM, sportowym zawieszeniem i może pochwalić się ceną zaczynającą się od 90 500 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Sport R.S. 01 | Imponujący design i wysokie osiągi

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.