SsangYong | Ambitne plany

Tivoli to pierwszy z nowej palety modeli koreańskiej marki. W planach może pojawić się nawet konkurent Wranglera

SsangYong Tivoli | Nowy crossover z Korei

Tivoli to najnowszy model marki SsangYong. Jego konkurencją są m.in. Suzuki Vitara, Jeep Renegade, Skoda Yeti, czy Mazda CX-3. Nie jest tajemnicą, że powstał głównie z myślą o Europie, gdzie rynek niedużych crossoverów jest spory i wciąż rośnie.

Ale na nim plany się nie kończą. Mahindra & Mahindra - indyjski koncern, który kupił SsangYonga w 2011 roku, rozpoczął ogromne inwestycje mające na celu całkowite odnowienie palety modeli SsangYonga.

Na platformie wykorzystanej do zbudowania Tivoli powstanie jeszcze jeden model. Niestety nie wiadomo jak będzie pozycjonowany. Nieco większy (segment C) jest crossover Korando zaprezentowany w 2010 roku. Jego następcy możemy spodziewać się w późniejszym terminie. Wcześniej zobaczymy następców terenowych modeli Kyron i Rexton W, czy minivana Rodius, które w obecnej formie są na rynku już od dekady.

Ciekawą informacją jest kwestia rozważanego konkurenta dla Jeepa Wranglera. SsangYong ma doświadczenie w tym zakresie. Od 1983 roku produkował Jeepa CJ7 na zasadach licencji, później w latach 1996-2006 Korando drugiej generacji powstawał w tym samym duchu - niedużej terenówki o konstrukcji ramowej. Firma rozważa trzecią generację, choć już pod inną nazwą, bowiem Korando jest już zarezerwowane dla kompaktowego crossovera. Konkurent Wranglera ma pomóc firmie w powrocie na rynek amerykański.

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai Equus | Automatyczna klapa

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.