Toyota Aygo | Specjalna wersja i pakiet bezpieczeństwa

Już w czerwcu w gamie najmniejszego modelu Toyoty pojawi się kilka nowości

Nowe systemy bezpieczeństwa czynnego Toyoty

Po pierwsze, Aygo będzie dostępne w nowej specjalnej wersji x-cite, która my być najbardziej ekstrawagancka. Auto w tym wydaniu będzie wyróżniać się jaskrawym lakierem Cyan Splash (patrz zdjęcia), połączonym z elementami pokrytymi lśniącą czernią (charakterystyczny "X" z przodu, elementy tylnego zderzaka, dach i obręcze kół).

Używana Toyota Aygo - ogłoszenia

Po drugie, w ofercie pojawi się pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Sefety Sense, który za dopłatą 2000 zł będzie można zamówić dla każdej wersji modelu. W jego skład wchodzi system ochrony przedzderzeniowej Pre-Collision, który w zakresie prędkości 10-80 km/h wykrywa pojazdy z przodu i pomaga zapobiec zderzeniu w przypadku braku reakcji ze strony kierowcy. W pierwszej fazie system ostrzega go sygnałem dźwiękowym i świetlnym o niebezpiecznym zbliżaniu się do innego pojazdu oraz zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym. Jeśli kierowca mimo to nie podejmie żadnego działania, system automatycznie zahamuje pojazd, tak aby całkowicie uniknąć zderzenia lub zmniejszyć jego konsekwencje.

Drugim elementem pakietu Toyota Safety Sense w modelu Aygo jest system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA), który monitoruje tor jazdy pojazdu. W przypadku kiedy samochód zaczyna opuszczać swój pas ruchu, system ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i świetlnym. Ponadto produkowany w Polsce, benzynowy silnik 1.0 VVT-i spełnia teraz normę spalin Euro 6.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Aygo X-Clusiv | Test | X-Rayed

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.