Lamborghini Urus | SUV potwierdzony do produkcji

Na początku maja informowaliśmy o rozmowach włoskiego rządu z firmą Lamborghini, w celu rozpoczęcia produkcji modelu Urus we włoskiej fabryce. Oferta ulg podatkowych musiała być interesująca, bo Włosi zdecydowali się na wprowadzenie swojego pierwszego SUV-a do produkcji

100 milionów euro dla Lamborghini od włoskiego rządu

Zarząd koncernu dość długo zwlekał z decyzją o produkcji auta, bo jego pierwsze zdjęcia pojawiły się ponad 3 lata temu. Teraz wiadomo, że produkcyjną wersję zobaczymy w 2018 roku i będzie to trzeci model tej marki w gamie.

Urus będzie powstawał w Sant'Agata Bolognese i z tego najbardziej cieszy się włoski rząd. Premier Matteo Renzi's przygotował podobno ofertę ulg podatkowych o wartości 100 milionów euro właśnie po to aby Urus produkowany był we Włoszech, a firma zatrudniła 300 rodzimych pracowników. Obawy o miejsce wytwarzania nowego SUV były uzasadnione, bo większość modeli tej klasy sprzedawanych przez VW Group wyjeżdża z zakładów w Bratysławie.

Decyzja o wprowadzenia Urusa na rynek to także wielki sukces CEO Lamborghini, Stephana Winkelmanna. To on naciskał zarząd grupy do podjęcia pozytywnej decyzji w tej sprawie, ponieważ Urus jest niejako jego dzieckiem.

Teraz Wineklmann z dumą przyznaje, że "przedstawienie trzeciego modelu w gamie Lamborghini to obraz stabilizacji i zrównoważonego wzrostu marki oraz wejście w zupełnie nową erę. Nowy SUV będzie wytwarzany w Sant'Agata Bolognese w celu podkreślania i demonstrowania wartości "Made in Italy" na całym świecie."

Zapewne wielu fanów marki, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie chciałoby, żeby rok 2018 nastał jak najszybciej.

ZOBACZ TAKŻE:

Lamborghini Aventador SV | Poniżej 7 minut na Nordschleife

Więcej o:
Copyright © Agora SA