Hyundai wygrał wyścig po system Android Auto

Google od wielu miesięcy pracował nad stworzeniem nowego oprogramowania dla systemów multimedialnych montowanych w samochodach. Jako pierwszy producent skorzysta z nich południowokoreański Hyundai

Porsche Track Precision | Aplikacja dla miłośników emocji

Google Inc. rozpoczął pracę nad oprogramowaniem w 2014 roku, kiedy to wspólnie z Audi, General Motos i Hondą amerykański potentat z Doliny Krzemowej stworzył grupę Open Automotive Alliance. Teraz nowe oprogramowanie debiutuje w pierwszym produkcyjnym samochodzie. Będzie to Hyunadi Sonata.

Android Auto to według Google bezpieczniejszy i prostszy sposób na dzwonienie w trakcie jazdy, słuchanie muzyki i używanie aplikacji, m.in. Google Maps, które znajdują się na naszym smartfonie. Oprogramowanie pozwala także na korzystanie z aplikacji muzycznej Spotify.

Interesuje Cię używana Sonata? Sprawdź ceny

Aby zacząć używać Android Auto trzeba podłączyć smartfon do komputera pokładowego. Wtedy ekran naszego telefonu blokuje się, a my możemy korzystać z funkcji wyświetlanych na ekranie deski rozdzielczej. Jeżeli jednak nie chcemy odrywać rąk od kierownicy ze wszystkich opcji będzie można skorzystać za pomocą komend głosowych. Dyktowanie smsów? Wybieranie numeru czy ulubionej piosenki za pomocą słów? W tym systemie to żaden problem. Właśnie dlatego producent twierdzi, że realnie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Hyundai Sonata, w którym zadebiutuje nowy system nie jest dostępny w Europie, ale Android Auto ma szybko trafić do 28 różnych producentów, więc prędzej czy później będzie dostępny także w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai i20 | Pierwsza jazda | Wrodzona wszechstronność

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.