Trzecia akcja techniczna w Porsche 918 Spyder

Porsche 918 Spyder to jeden z najdoskonalszych samochodów świata. Jest nowoczesny, szybki i unikatowy, ale jak każde urządzenie też może się psuć

Porsche 918 Spyder | Technologiczny majstersztyk

Tym razem problemem w supersportowych hybrydach Porsche okazał się karbonowy element, który może powodować uszkodzenie prowadzącej do chłodnicy wiązki przewodów. Problem ten może pojawić się w samochodach wyprodukowanych do końca kwietnia tego roku. Aby uniknąć uszkodzenia reszta wyprodukowanych egzemplarz została bądź zostanie poddana modyfikacjom tego elementu zanim dotrą do klienta.

Do naprawy trafią na pewno 223 egzemplarze znajdujące się w Stanach Zjednoczonych, 76 w Niemczech, 23 w Szwajcarii i pojedyncze egzemplarze w innych krajach. Ze wszystkim właścicielami będą kontaktować się lokalne serwisy. Naprawa ma potrwać około pół dnia, więc właściciele będą musieli pożegnać się ze swoimi cackami na kilka godzin.

Wymiana przewodów to już trzecia akcja techniczna od 2014 roku, którą zostało objęte Porsche 918 Spyder. Pierwsza dotyczyła 45 sztuk, w których mogło dojść do uszkodzenia tylnych wahaczy w trakcie ekstremalnej jazdy po torze. Druga akcja techniczna odbyła się w grudniu zeszłego roku i dotyczyła przednich dolnych wahaczy, które też mogły się uszkadzać w trakcie sportowej jazdy.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche 918 Spyder | Pierwsza jazda | Arytmia i motyle

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Agora SA