Polonez 2015 | Tęsknota za polskimi samochodami

Wiele osób marzy o reaktywacji polskiej marki samochodowej. Byliśmy już świadkami projektów nowej Syreny czy Warszawy, więc czemu nie zastanowić się, jak mogłaby wyglądać nowa generacja Poloneza?

FSO Polonez 2.0 DOHC | Test | Mikstura PRL-u

Na taki pomysł wpadł Paweł Zarecki wraz z zespołem. 23 letni Paweł od kilku lat zajmuje się tworzeniem wizji samochodów jak np. konceptu Ferrari, który dwa lata przeszedł przez całą włoską prasę z pochlebnymi opiniami. Do Poloneza przygotowano trzy rodzaje nadwozia - coupe, sedan i kombi. Trzeba przyznać, że auto zwraca na siebie uwagę nowoczesnym, sportowym designem. Ciekawie prezentuje się wizualizacja w wydaniu policyjnym.

Polonez - sprawdź ogłoszenia

Patrząc na grafiki ciężko dojść do tego wniosku, ale według założeń Polonez 2015 miałby być autem stosunkowo tanim, przystępnym. Do napędu przewidziano benzynowy silnik o pojemności 1,8 litra, generujący 150 KM mocy i 180 Nm momentu obrotowego.

Na razie Polonez 2015 to tylko projekt. Na minionych targach motoryzacyjnych w Krakowie pokazano model w skali 1:20, wykonany w technologii druku 3D. Na rzeczywisty prototyp musimy jeszcze poczekać. Ile czasu? Tego nie wiadomo. Na rozwój potrzebne są bardzo duże środki, najlepiej poważny inwestor, którego nie ma. Obecnie zbierane są fundusze na budowę Nowego Poloneza w skali 1:1.

Postępy w pracach można śledzić na stronie Polonez2015 oraz na Facebooku .

Zobacz wideo
Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

FSO Polonez | Zobacz, czego o nim nie wiesz

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.