Mazda CX-5 | Już milion egzemplarzy

Kompaktowy SUV okazał się dla Mazdy strzałem w dziesiątkę! Pierwszy model marki, wyposażony we wszystkie technologie Syactiv, bardzo szybko znalazł milion nabywców

Mazda CX-5 2015 | Znamy polskie ceny

Tylko Mazda 3 zdołała sięgnąć milion wyprodukowanych egzemplarzy po krótszym czasie. SUV CX-5 potrzebował na to niecałych trzech lat i pięciu miesięcy. Model trafił do produkcji w drugiej połowie 2011 roku, a na rynku pojawił się w lutym 2012 roku. Milionowy egzemplarz zjechał z taśmy produkcyjnej pod koniec kwietnia br.

Mazda CX-5 - ogłoszenia aut używanych

CX-5 stanowi ważny punkt w historii japońskiej marki. To pierwszy model wyposażony w pełną gamę technologii Skyactiv (nadwozie, podwozie i układy napędowe) oraz jednocześnie utrzymany według stylizacji Kodo - Dusza Ruchu. Auto otrzymało ponad 60 nagród na całym świecie, łącznie z tytułem "Samochód Roku 2012/2013" w Japonii, a także liczne wyróżnienia dla najlepszego SUV-a i crossovera. Był najlepiej sprzedającym się SUV-em w Japonii w latach 2012-2013, a obecnie jest najpopularniejszym modelem Mazdy na wielu rynkach europejskich, łącznie z niemieckim. Tym modelem Mazda otworzyła sobie drogę do sukcesu.

Mazda CX-5, początkowo wytwarzana tylko w fabryce Ujina Plant w Hiroszimie, jest obecnie produkowana także w Chinach, Rosji, Malezji i Wietnamie. Na przełomie 2014 i 2015 roku kompaktowy SUV Mazdy został poddany liftingowi.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda 6 2.2 Skyactiv-D AWD FL | Pierwsza jazda

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.