Nowy Land Rover Defender | Z Polski?

Pojawiły się informacje, że następca kultowego Defendera może powstawać w fabryce zlokalizowanej w Europie Wschodniej. W grę wchodzą dwa kraje, w tym Polska

Land Rover Defender | Ostatni rok legendy

Wiadomo już oficjalnie, że produkcja Defendera w obecnej formie zakończy się w angielskiej fabryce w Solihull w listopadzie tego roku. Pojawiały się już plotki o kontynuacji produkcji tego modelu poza Europą, np. w Indiach, lub na Sri Lance. Taki ruch pozwoliłby na znaczące obniżenie kosztów produkcji. Nas jednak powinna bardziej zainteresować informacja dotycząca jego następcy.

Według informacji podanej przez Financial Times , JLR rozważa ulokowanie produkcji nowego Defendera w Europie Wschodniej. Możliwe są dwie lokalizacje. Pierwsza to Węgry, które już są całkiem prężnie działającym zagłębiem motoryzacyjnym, oraz Polska.

Decyzja w tej sprawie musi zapaść dość szybko, bo fabrykę trzeba jeszcze zbudować. Widoczne na zdjęciach prototypy DC100 i DC100S (kabriolet) pokazano już w 2011 roku, a wówczas mówiono, że produkcja ma się rozpocząć najpóźniej w 2016 roku. Dziś już wiadomo, że data prezentacji przesunie się tak, że nowego Defendera zobaczymy na drogach najwcześniej w 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

25 lat Land Rovera Discovery

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.