Audi RS3 Sportback | Ceny w Polsce | Jest moc

W salonach Audi dostępny jest już najmocniejszy kompakt segmentu premium - RS3 Sportback

Audi RS3 Sportback | Grizli w owczej skórze

Ten pięciodrzwiowy i pięciomiejscowy samochód to prawdziwy sportowiec. Dzięki swemu pięciocylindrowemu, turbodoładowanemu silnikowi, od 0 do 100 km/h przyspiesza w 4,3 sekundy. Jego prędkość maksymalna może zostać na życzenie podwyższona do 280 km/h.

Zarówno wnętrze, jak i wygląd zewnętrzny, oddają sportowego ducha tego pojazdu. Znaleźć w nim można sportowe fotele; trójramienną, spłaszczoną u dołu, skórzaną kierownicę ozdobioną logo RS; aluminiowe listwy progowe; skórzaną tapicerkę czy aplikacje dekoracyjne - czerń 3D. Auto pewnie stoi na 19-calowych obręczach kół, wykonanych ze stopów metali lekkich, wyposażonych w opony w rozmiarze 235/35. Sportowego, wyczynowego wyglądu dopełniają również dostępne w standardzie: zawieszenie sportowe RS, spojler dachowy, osłona i dyfuzor w stylistyce RS, poszerzone progi oraz czarne, błyszczące zaciski hamulców.

Audi RS3 Sportback z silnikiem 2.5 TFSI i napędem na cztery koła quattro kosztuje 257 670 złotych. Rywalem nowego modelu są więc BMW M135i xDrive, które ma 326 KM mocy i 450 Nm momentu obrotowego, oraz Mercedes A45 AMG 4Matic o mocy 360 KM i 450 Nm momentu. Ceny BMW rozpoczynają się od 203 800 zł, a więc jest ono o ponad 50 tys. zł tańsze. Za to Mercedes A45 AMG 4Matic kosztuje jeszcze o niespełna 20 tysięcy mniej. Różnice w cenie są więc sporę. Chętnie sprawdzimy czy Audi RS3 w jakiś sposób rekompensuje większy wydatek.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi S3 Sportback | Test | RS-R=S?

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Agora SA