Toyota i Mazda łączą siły

Oba japońskie koncerny motoryzacyjne zawarły porozumienie o długoterminowym partnerstwie, które ma polegać na wymianie wiedzy i wspólnych doświadczeń. Cel jest prosty - produkcja lepszych samochodów oraz wyższa konkurencyjność

Ranking najcenniejszych marek | Toyota liderem

W najbliższym czasie powołany zostanie komitet składający się z przedstawicieli obu firm, którego zadaniem będzie ocena najważniejszych zalet stron oraz promocja wielopłaszczyznowej współpracy między koncernami. Współpraca ta ma obejmować między innymi wymianę wiedzy na temat nowoczesnych technologii ekologicznych i rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa.

Ponadto oba koncerny postawiły na szeroko zakrojoną reformę swoich struktur, aby podnieść konkurencyjność i realizować założenia zrównoważonego rozwoju. Dlatego nowo zawarte porozumienie wykraczać będzie poza ramy tradycyjnej współpracy, zmierzając w kierunku stworzenia nowej jakości samochodów. Cel ten ma być osiągnięty na drodze szeroko zakrojonego partnerstwa - średnio lub długoterminowego.

Nie jest to pierwsze wspólne przedsięwzięcie Toyoty i Mazdy. Wcześniejsza współpraca obejmowała między innymi licencję Toyoty na wykorzystanie jej technologii hybrydowych przez Mazdę oraz produkcję kompaktowych modeli Toyoty w meksykańskiej fabryce Mazdy.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda 2 1.5 SKY-G | Test | Mainstream zamiast niszy

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.