Wörthersee 2015 | Golf R 400 już dziś | Od ABT

Jeśli informacja o planach wprowadzenia Golfa R 400 do produkcji seryjnej spowodowała, że twoje życie nabrało sensu, ale brak ci cierpliwości, ABT ma gotowe rozwiązanie już teraz

VW Golf R | Nowa wersja będzie miała ponad 400 KM!

Kto pierwszy, ten lepszy. Nie ma na co czekać. ABT wyszło z założenia, że znajdzie się rzesza niecierpliwych klientów, którzy nie zamierzają czekać na seryjną wersję Golfa R 400. Dla nich ABT, znany niemiecki tuner, przygotował coś specjalnego.

Bazę oczywiście stanowi seryjny Golf R z 300-konnym silnikiem 2.0 TSI i napędem obu osi. Jednak w odpowiedzi na oczekiwania klientów moc podniesiono do 400 KM. Udało się to m.in. dzięki przeprogramowaniu mapy ECU oraz zastosowaniu sportowego katalizatora. Zmiany techniczne obejmują też zastosowanie adaptacyjnego zawieszenia obniżającego całe auto o 45 mm. Fani prędkości będą zadowoleni z usuniętego ogranicznika prędkości, dzięki czemu auto rozpędza się do końca skali, czyli 300 km/h.

Po czym poznać, że mamy do czynienia z 400-konnym potworem? W Wörthersee ABT pokazało egzemplarz pokryty jaskrawozieloną folią z dachem i akcentami w kolorze czarnym i karbonowymi lusterkami.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowości Volkswagena | Silniki i 10-biegowe DSG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.