Gumball 3000 | Richard Rawlings i jego Challenger

Gumball 3000 to bez wątpienia wyjątkowa impreza. Przejechanie 3000 mil niektórymi samochodami, bez względu na warunki atmosferyczne, to szaleństwo. Prawdziwym weteranem słynnej imprezy jest Richard Rawlings, który wystartuje także w tym roku

Amerykańskie klasyki w Polsce

Postać Richarda Rawlingsa przybliżaliśmy Wam bliżej w kilku materiałach o programie telewizyjnym pt. "Auto rekatywacja", w którym Richard jest prowadzącym oraz właścicielem słynnego warsztatu Gas Moneky Garage. Teksańczyk to prawdziwa legenda miasta Dallas i motoryzacji. Poza warsztatem pod szyldem Gas Monkey założył on także grill bar oraz salę koncertową.

W Gumball 3000 Rawlings startował już wielokrotnie, a nawet stawał na najwyższym stopniu podium. Start w tej imprezie nie jest dla niego wielkim problemem zważywszy na fakt, że w każdym odcinku "Auto reaktywacji" zarabia około 50 tyś. dolarów, a w jego garażu stoi wiele ciekawych aut.

Uczestnicy tegorocznego Gumball 3000 pokonają trasę ze Sztokholmu do Las Vegas. Przez ocean drogocenne auta polecą samolotem z Amsterdamu do Reno Arch.

Rawlings pojedzie w zespole firmy bukmacherskiej Betsafe, a zasiądzie za kierownicą czarnego Dodge'a Challengera, którego możliwości przedstawił w poniższym filmie. Jeżeli głośną przegazówkę zakończył on swoim słynnym "wwwoooaaahhh" tzn., że racze nikt nie będzie zawiedziony. Sprawdźcie sami jak "gada" zmodyfikowane V8 i na co może pozwolić sobie za jego kierownicą Rawlings.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Zobacz co w Gas Monkey Garage zrobili ze starym i nowym Dodgem Challnegerem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.