Wideo | Bentley Bentayga | Zobacz jego wnętrze

Bentley od dłuższego czasu informuje, że w jego ofercie pojawi się luksusowy SUV. Po ogłoszeniu nazwy nowego modelu i prezentacji rysów nadwozia przyszła pora na pokazanie elementów jego wnętrza

Rolls-Royce oficjalnie zapowiedział crossovera

SUV Bentleya budzi wiele kontrowersji. Jedni przyczepiają się do jego wyglądu (w sieci można znaleźć zdjęcia szpiegowskie zakamuflowanego prototypu), inni do nazwy. Nie zmienia to jednak faktu, ze będzie to luksusowe auto uniwersalne na najwyższym poziomie technologicznym.

Z filmu widać, że kabina będzie elegancko wykończona, nie zabraknie drewnianych wstawek ozdobnych. Samochód będzie wyposażony w pełni cyfrowy zestaw wskaźników, znany z Audi. Obie firmy należą do Grupy Volkswagen. Bentayga będzie mieć wiele wspólnego z modelem Q7 drugiej generacji .

Na pokładzie nie zabraknie systemu Night Vision czy kolorowego wyświetlacza head-up, przedstawiającego podstawowe informacje na przedniej szybie. Żeby uruchomić lub wyłączyć silnik nie trzeba będzie naciskać przycisku start/stop, wystarczy go dotknąć. Brytyjski SUV ma cechować się dobrymi zdolnościami terenowymi - do wyboru będzie wiele trybów jazdy oraz regulacja prześwitu pneumatycznego zawieszenia.

Bentley Bentayga ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku roku. W 2017 roku oferta zostanie poszerzona o wariant hybrydowy typu plug-in.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Bentley Bentayga | Tego się nie spodziewaliśmy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.