Bentley | Dwa nowe modele wejdą do produkcji

Bentley zamierza zwiększyć sprzedaż swoich samochodów niemal o 50%. Mają mu w tym pomóc dwa nowe modele

Bentley Grand Convertible | Gotowy do produkcji

Pierwszy model mający odnieść spory sukces rynkowy, to Bentayga. Nowy, superluksusowy SUV ma być produkowany w ilości ok. 3,6 tys. sztuk rocznie, większość ma trafić na rynek Ameryki Północnej, gdzie ceny mają zaczynać się od 200 tys. dolarów. Premiera Bentaygi odbędzie się podczas jesiennego salonu samochodowego we Frankfurcie.

Kolejny zupełnie nowy model Bentleya, jaki trafi do produkcji w najbliższym czasie, to nieduże sportowe coupe. Jego zwiastunem był prototyp EXP 10 Speed 6 pokazany w tym roku w Genewie. Jest to model o klasę mniejszy od Continentala GT. Można się zatem spodziewać, że będzie próbował odebrać klientów rozważających zakup droższych specyfikacji Jaguara F-Type, czy Porsche 911. Na jego premierę trzeba będzie poczekać nieco dłużej, prawdopodobnie do przyszłorocznego salonu w Genewie.

W 2014 roku Bentley sprzedał 11 tys. samochodów. Nowy cel dla gamy obejmującej dwa nadchodzące modele to sprzedaż na poziomie 15 tys. samochodów w ciągu roku. Ale Bentley nie skupia się jedynie na "wolumenowych" modelach. Niedługo powinniśmy być świadkami premiery luksusowego kabrioletu Grand Convertible, następcy modelu Azure.

ZOBACZ TAKŻE:

Bentley Bentayga | Tego się nie spodziewaliśmy

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.