Fiat otwiera fabrykę Melfi dla wszystkich

Mieliście okazję kiedyś odwiedzić fabrykę samochodów? Możecie to zrobić w każdej chwili. Przynajmniej wirtualnie. Fiat zaprasza na wycieczkę po swojej fabryce w Melfi

Fiat 500X | Pierwsza jazda | Nowa jakość

Od końca kwietnia, dzięki programowi Google Business View można zwiedzać jedną z najnowocześniejszych fabryk samochodów w Europie. To zakład Melfi, zlokalizowany na południu Włoch, w którym odbywa się produkcja najnowszych crossoverów koncernu FCA.

Fabryka w Melfi powstała w 1993 roku. Od tego czasu produkowano tu modele: Fiat Punto (1994), Lancia Ypsilon (1995 i 2003), Grande Punto (2005), Punto Evo (2009) oraz Punto (2012), którego produkcja trwa do dziś. Najnowsze "dzieci" zakładu Melfi to dobrze zapowiadające się crossovery: Fiat 500X i spokrewniony z nim Jeep Renegade.

Melfi to kompletny zakład, w sumie zatrudniający 8 tys. pracowników. Składa się z tłoczni, spawalni, lakierni oraz linii montażowej. Nie należy sugerować się datą powstania, uruchomienie produkcji nowych modeli wymusiło ogromne inwestycje wynoszące ponad miliard euro. To sprawiło, że fabryka stała się jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie.

Premiera Fiata 500X w polskich salonach

W 2009 roku zakład w Melfi zdobył srebrny medal za stosowanie World Class Manufacturing, metodologii organizacji cyklu produkcyjnego, która pozwala zarządzać zakładami działającymi zgodnie z najwyższymi standardami w zakresie bezpieczeństwa, ekologii, utrzymania ruchu, logistyki oraz kontroli jakości. Obecny cel, to zdobycie złotego medalu.

Wirtualna wycieczka

W każdej hali znajdziemy oddzielny szlak, którym poruszamy się zgodnie z cyklem produkcyjnym. Po drodze możemy obejrzeć zdjęcia oraz filmy, na których (po włosku) prześledzone i omówione są poszczególne procesy.

Zobacz fabrykę Melfi z Google Business View .

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Jeep Renegade | Pierwsza jazda | Zaskoczenie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.