100 milionów euro dla Lamborghini od włoskiego rządu

Decyzja w sprawie produkcji pokazanego w 2012 roku koncepcyjnego, pierwszego SUV włoskiej marki, Lamborghini Urus jeszcze nie zapadła. Jednak decyzja włoskiego rządu może ją przyspieszyć

Lamborghini oficjalnie w Polsce | Salon marki w Warszawie

Według cenionego magazynu Bloomberg , Premier Włoch, Matteo Renzi's przygotowuje ofertę o wartości 100 milionów euro, w zamian za którą Lamborghini miałoby budować Urusa we włoskiej fabryce. Wiązałoby się to z zatrudnieniem 300 nowych pracowników. Oferta nie obejmuje oczywiście wypłaty tak ogromnej kwoty, a ma być pakietem ulg podatkowych oraz ułatwień w zatrudnieniu nowych pracowników.

O tym, że w ofercie warto mieć SUV-a, przekonało się chociażby Porsche, którego sprzedaż zanotowała gigantyczne wzrosty po wprowadzeniu do gamy modelu Cayenne. Na konferencji prasowej Lamborghini w 2013 roku szef Audi, Rupert Standler powiedział, że "wysoce prawdopodobnym jest, iż produkcyjna wersja SUV-a Lamborghini zadebiutuje w 2016 roku". Na to nie ma już chyba szansy, ale jeżeli Lamborghini otrzyma w końcu zielone światło to produkcyjny model moglibyśmy obejrzeć w okolicach 2017 roku.

Lamborghini z drugiej ręki - ogłoszenia

Włosi jak widać są w stanie zrobić dużo, żeby przekonać zarząd VW Group do produkcji auta i tego aby nie powstał on np. w Bratysławie, gdzie obecnie produkowane są inne SUV-y koncernu - Volkswagen Touareg, Audi Q7 i nadwozia do Porsche Cayenne. Czy im się uda? Przekonamy się prawdopodobnie za kilka miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche Performance Drive | Cayenne S na obrzeżach Europy

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.