Skoda | Rozwiązania Simply Clever od A do Z

Są tym, co wyróżnia Skody na tle innych i daje im tę niezastąpioną wartość funkcjonalną. Rozwiązania Simply Clever zauważalnie poprawiają komfort codziennej eksploatacji

17 milionów samochodów Skody !

Skoda rozumie małe wyzwania codziennego życia. Czeskie samochody są znane z dawania zawsze trochę więcej samochodu niż którykolwiek z konkurentów - mają ponadprzeciętnie duże kabiny i bagażniki - a prawdziwą ich wartością jest nie tylko sama przestrzeń, ale też szczegóły, dzięki którym można ją efektywnie wykorzystać. Rozwiązania Simply Clever są nieodłącznymi elementami marki i stały się jej specjalnością do tego stopnia, że już samo hasło jest silnym sloganem kojarzonym ze Skodą.

To zmyślne rozwiązania zdecydowanie poprawiające właściwości użytkowe samochodu - od komfortu po bezpieczeństwo. Są to przemyślane szczegóły konstrukcyjne, od elastycznej linki przytrzymującej gazetę po sprytny mechanizm składania foteli. Nie są one skomplikowane, ale łączy je jedna ważna cecha - po ich poznaniu każdy się zastanawia "dlaczego nikt inny wcześniej na to nie wpadł?".

Konstruktorzy Skody nieustannie intensywnie rozwijają zakres rozwiązań Simply Clever, z samochodu na samochód prześcigając się w pomysłowości. W nowych generacjach modeli Fabia i Superb, oprócz już znanych i lubionych innowacji, znajduje się po kilka zupełnie nowych rozwiązań tego typu. Poznaj modele Fabia i Superb.

ZOBACZ ALFABET PRZEMYŚLANYCH ROZWIĄZAŃ SKODY: D jak dwustronna mata bagażnika. Bagażnik może być i elegancki, i funkcjonalny - wystarczy do tego przemyślane rozwiązanie w postaci dwustronnej maty bagażnika. Z jednej strony pokryta jest ona wysokiej jakości tkaniną z przeznaczeniem do codziennego użytku, a z drugiej powierzchnią gumową, odporną na wodę i brud - sprawdzi się idealnie i łatwo wyczyści, gdy potrzebujesz przewieźć na przykład zabłocony sprzęt. Dwustronna mata bagażnika występuje w modelach Rapid i Octavia.

E jak elastyczna przestrzeń bagażowa nowej Fabii , modelu Rapid Spaceback, Roomster i Yeti pozwala szybko i bezpiecznie ułożyć w tej dużej przestrzeni mniejsze przedmioty tak, by się nie przemieszczały. G jak gniazdo 230V. Nowy Superb i Octavia wśród wielu przemyślanych rozwiązań wyróżniają się tym szczególnie poręcznym w dzisiejszych czasach: typowym gniazdkiem, przez które bez żadnych dodatkowych adapterów można podłączyć ładowarkę swojego telefonu, laptopa albo na przykład lodówkę turystyczną.

H jak haczyk na torbę , który zlokalizowano naprzeciwko siedzącego z przodu pasażera. To jedno z tych rozwiązań, którego potrzebuje każdy, ale Skody mają na nie odpowiedź: czasem kierowca potrzebuje mieć torbę tuż przy sobie, bez konieczności sięgania do tyłu, na kanapę i bez ryzyka zsunięcia się niej z siedziska przedniego fotela. Dlatego też klamka otwierająca schowek przed siedzącym z przodu pasażerem ma drugą funkcję - uchwytu na torby. To rozwiązanie mogą wykorzystać kierowcy modeli Fabia, Roomster, Rapid, Octavia, Yeti i Superb.

P jak podwójna podłoga bagażnika. Wystarczy prosta dodatkowa płyta, by podzielić komorę bagażnika na dwa poziomy, umożliwiając lepsze wykorzystanie jej dużej przestrzeni. W rozwiązaniu tym są także specjalne uchwyty, dzięki czemu podłogę można prosto i szybko ułożyć w paru pozycjach: górnej, ukośnej lub na spodzie bagażnika, gdy nie jest potrzebna. Prosty pomysł - duża funkcjonalność.

R jak roleta bagażnika zwijana jest w prosty sposób - wystarczy ją nacisnąć, by zrobiła to sama. Gdy nie jest potrzebna, jest ją gdzie schować - bez problemu mieści się pod podłogą bagażnika w przygotowanym do tego otworze. W wybranych modelach roleta ma także swoją drugą, ukrytą funkcję - po złożeniu oparcia kanapy, można ją rozciągnąć do sufitu i traktować jako pionową przegrodę od powiększonej przestrzeni bagażowej. Zwijana roleta występuje w modelach Fabia Combi, Octavia Combi i Superb Combi.

S jak skrobaczka do szyb , z którą na ogół nie ma co zrobić i brudzi roztapiającym się śniegiem wnętrze. W modelach Fabia, Rapid, Octavia i Superb można ją schować na wewnętrznej stronie wlewu paliwa. Gdy ma stałe miejsce, nigdy się już nie zgubi.

U jak uchwyty na kwity rozwiązują częsty problem braku miejsca na położenie wydruku z parkometru - w każdej Skodzie taki kwit ma swoje dogodne miejsce: jest przyłożony do szyby przy słupku A, będąc unieruchomionym i dobrze widocznym z zewnątrz.

V jak Varioflex. To specjalna technologia tylnych siedzeń modeli Roomster i Yeti, pozwalająca znacznie uelastycznić możliwości aranżacyjne wnętrza. Kierowca może teraz sam zdecydować, czy woli więcej przestrzeni na bagaże, czy dla swoich pasażerów - tylne siedzenia mogą być pochylone lub nawet całkowicie złożone jednym prostym ruchem, by zapewnić dokładnie tyle miejsca, ile potrzeba.

Z jak zestaw siatek bagażnika. To jedno z przemyślanych rozwiązań wskazujących, gdzie leży przewaga czeskich samochodów: ich przestrzenie bagażowe są nie tylko większe, ale i można je efektywniej wykorzystać. Bagażnik każdego z modeli można wyposażyć w wiele siatek różnych rodzajów - pionowe i poziome, rozwieszone na podłodze, bocznych ścianach czy pod półką bagażnika. To proste, przemyślane rozwiązanie okazuje się nieocenione przy uporządkowanym i bezpiecznym przewozie bagażów wszelkiego typu.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Fabia jak BMW Art Cars

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.