Worthersee 2015 | Skoda Funstar | Fajny pickup

Zbliża się kolejna edycja wielkiego zlotu GTI Treffen nad jeziorem Worthersee, skupiającego fanów tuningu aut Grupy Volkswagena. Nie zabraknie tam też specjalnych projektów fabrycznych producentów. Skoda przygotowała niecodzienną Fabię

Worthersee 2014 | Skoda Yeti Xtreme

Rok temu marka prezentowała sportowe Citigo w wersji kabriolet pod nazwą Citijet. Teraz kolej na nową wariację. Samochód nazywa się Funstar i jest... pickupem na bazie trzeciej generacji Fabii. To jedyny egzemplarz, stworzony specjalnie z myślą o tej imprezie przez praktykantów Skody z Mlada Boleslav.

Fabia w specjalnym wydaniu stała się dwuosobowa. W tylnej części nadwozia, w miejscu dachu i kanapy, pojawiła się skrzynia ładunkowa. Efekt jest ciekawy, pomysł w sam raz na tego typu zlot. Ponadto Skoda Funstar wyróżnia się zielonymi akcentami, które znajdziemy na nadwoziu, 18-calowych obręczach kół oraz we wnętrzu. Tego koloru jest także podświetlenie podwozia. Nie zapomniano też o zamontowaniu zestawu audio o mocy 1400 W.

Do napędu wykorzystano silnik 1.2 TSI o mocy 120 KM, współpracujący z siedmiostopniową skrzynią biegów DSG. Pierwotnie sercem pickupa miała być jednostka 1.8 TSI, ale była po prostu za duża.

Tegoroczny zlot GTI Treffen w austriackim Reifnitz potrwa od 13 do 16 maja.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Fabia jak BMW Art Cars

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Agora SA