Honda zbuduje następcę S2000?

Najnowszy raport mówi o nowym sportowym modelu japońskiego producenta. Wstępnie przedstawiany jest jako następca modelu S2000

Honda CR -Z | Hybryda przegra z mocnym coupe?

Honda pracuje nad nowymi modelami o sportowym charakterze. Pisaliśmy już o planach dla następcy hybrydowego modelu CR-Z, który ma otrzymać doładowany silnik spalinowy o mocy szacowanej na ok. 280 KM. To byłby powrót w wielkim stylu, z którego wielu fanów Hondy z pewnością by się ucieszyła. Na tym jednak nie koniec, bowiem najnowszy raport australijskiego portalu Motoring mówi o jeszcze jednym comeback'u.

Chodzi o model S2000. Jednak miłośnicy tego modelu mogą się czuć zawiedzeni, bowiem jedynie duch i być może nazwa będzie łączyć obydwa modele. Pod względem koncepcji nowy S2000 ma być zupełnie inny.

Po pierwsze silnik benzynowy nie będzie wolnossący i wysokoobrotowy, a wyposażony w turbosprężarkę. To kwestia norm emisji spalin i Honda w tym zakresie nie ma wyboru. Po drugie zamiast pod długą maską będzie on umieszczony centralnie. Po trzecie rozważany jest napęd hybrydowy obejmujący dodatkowe dwa silniki elektryczne czyniące z auta czteronapędówkę o... niskiej emisji spalin. Nie jest też wcale powiedziane, że model nadal będzie kabrioletem. Bardziej prawdopodobne wydaje się pójście w kierunku nadwozia typu targa.

Honda S2000 - Ogłoszenia

Auto ma się pojawić na rynku w 2017 roku, a kompletny układ napędowy ma generować ok. 350 KM. Biorąc pod uwagę wprowadzanego na rynek Civica Type-R (310 KM) i plany dla następcy CR-Z brzmi to bardzo ciekawie. Niestety na potwierdzone informacje musimy jeszcze poczekać.

ZOBACZ TAKŻE:

Honda Civic Coupe Concept | Przedsmak

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.