Dodge Viper | Szokujące ceny w Chinach

W Chinach podobnie jak w Polsce Dodge Viper nie jest oficjalnie oferowany w sprzedaży. Właśnie dlatego w Szanghaju powstał salon samochodów luksusowych, który do oferty wprowadził te wyjątkowe auta

Dodge Viper | Obniżka cen przywróciła produkcję

To świetna wiadomość dla chińskich klientów, ale ze względu na cenę muszą być to bardzo bogaci klienci. W Stanach Zjednoczonych Viper w podstawowej wersji kosztuje od 87 095 dolarów. Jak za samochód wyposażony w aluminiowy silnik V10 o pojemności 8,4 litra o mocy 640 KM i 812 Nm to całkiem rozsądna cena. Ile zatem trzeba zapłacić za Vipera w Chinach? Nieco więcej? Nie! Dużo, dużo więcej, bo aż 479 000 dolarów.

Z czego wynika tak ogromna cena? Nie tylko z chęci zarobku firmy, ale głównie z powodu ogromnych podatków nałożonych przez chińskie władze na właścicieli samochodów z silnikami o pojemności powyżej 4 litrów. Właściciel salonu twierdzi, że samochody i ich dokumenty są przygotowane do rejestracji na terenie Chin. Podobno z salonu wyjechało już trzech zadowolonych klientów, a kolejne samochody są już w drodze z Kalifornii bo popyt na nie wciąż rośnie. Jak widać Chińczycy bardzo kochają amerykańskie samochody.

ZOBACZ TAKŻE:

Dodge Viper ACR | Zielone światło dla amerykańskiego mordercy

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.