Peugeot Le Bistrot du Lion | Food truck po francusku

Food trucki, czyli budki z jedzeniem na kołach, są ostatnio bardzo popularne. Swój pojazd tego typu stworzył także Peugeot, i to w jakim stylu!

Samochody z klocków LEGO | Budowanie własnych marzeń

Francuski food truck nazywa się Le Bistrot du Lion, co oznacza Bistro Lwa. Pojazd i jego możliwości robią wrażenie. Nie ma się czemu dziwić, przecież Peugeot to nie tylko producent samochodów skuterów i rowerów, ale obecnie to także jedyna marka, która łączy tę działalność z wytwarzaniem ekskluzywnych akcesoriów kuchennych (różnego rodzaju młynków). W tym projekcie połączono bogate doświadczenie firmy.

Od swego powstania PEUGEOT projektował i wytwarzał tysiące przedmiotów użytku domowego, a także środków transportu, które stanowią doskonały dowód naszego przemysłowego know-how i wszechstronności, a także opanowania nowych i funkcjonalnych form. Foodtruck Peugeot jest pokłosiem tych tradycji: to ruchomy przedmiot, samochód, który - gdy nieruchomieje - staje się wędrowną przestrzenią restauracyjną w niespotykanym dla food trucka kształcie. Pragniemy odwoływać się do różnych zmysłów - wzroku, smaku, węchu, słuchu, dotyku - z właściwą dla Peugeot nowoczesnością i harmonią - powiedział Gilles Vidal, dyrektor ds. designu Peugeota.

Po dotarciu na miejsce kompaktowa furgonetka z przyczepą podwajają swoją wielkość i zmieniają się w centrum restauracyjno-rozrywkowe. Bistro Lwa składa się z części służących do przygotowania posiłków, z części restauracyjnej, kawiarnianej, a ich przedłużeniem jest przestrzeń do słuchania muzyki.

Food truck Peugeota będzie dodatkową atrakcją francuskiego pawilonu podczas światowej wystawy Expo 2015 w Mediolanie, która odbędzie się pod hasłem "Wyżywienie planety, energia dla życia". Wystawa potrwa od 1 maja do 31 października tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Lew pełen pomysłów | Koncepty Peugeota

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.