Salon Szanghaj 2015 | Volvo XC90 Excellence | Klasa biznes

Volvo zaprezentowało najbardziej luksusowy model w swojej historii. XC90 Ecellence pozwoli poczuć się pasażerom jak na pokładzie prywatnego odrzutowca

Volvo XC90 (2002 - 2014) - opinie Moto.pl

Na premierę najwyższej wersji modelu XC90 nieprzypadkowo wybrano Szanghaj. W Chinach mieszka ponad 2,4 miliona osób, których majątek szacuje się na ponad 1 mln dolarów. Flagowy SUV Volvo powinien przypaść do gustu przynajmniej części z nich. Oczywiście będzie on także dostępny na innych rynkach.

Używane Volvo XC90 - ogłoszenia

Standardowo Volvo XC90 jest siedmiomiejscowe, w tym przypadku postawiono jednak na jak największą wygodę i ilość miejsca, więc zrezygnowano z tylnej kanapy i dodatkowych siedzeń, decydując się na cztery indywidualne fotele. Są one wyposażone w wentylowane oraz podgrzewane siedziska i funkcję masażu, każdy z nich można także indywidualnie ustawić zgodnie z preferencjami pasażerów.

Z tyłu zamontowano dwa wysuwane ekrany dotykowe. Na pokładzie znalazł się także wysokiej klasy, 20-głośnikowy system audio firmy Bowers & Wilkins. Pasażerowi mogą słuchać muzyki w świetnej jakości lub odpoczywać czy pracować niemal w absolutnej ciszy, ponieważ kabinę dodatkowo wyciszono i zastosowano specjalne opony Pirelli, wyłożone od środka poliuretanową gąbką, co zmniejsza szum toczenia o 2-3 dB. Komfort podnosi również system CleanZone, który dzięki specjalnemu zintegrowanemu filtrowi jonowemu wyłapuje cząsteczki niepożądanych zapachów z zewnątrz.

Wnętrze flagowego Volvo wykończone jest materiałami najwyższej jakości z dbałością o detale (m.in. fotele wykończono specjalną tapicerką, zastosowano punktowe oświetlenie wnętrza). Panuje wszechobecny luksus. Między tylnymi siedzeniami umieszczono lodówkę z uchwytami na kieliszki i butelkę, składane stoliki, uchwyt na kubki z funkcją podgrzewania i chłodzenia oraz ręcznie wykonane kryształowe kieliszki szwedzkiej firmy Orrefors, stworzone specjalnie z myślą o tym modelu.

Ten samochód jest naszym najnowszym okrętem flagowym. Jestem dumny z tego, że udało się nam osiągnąć luksusową atmosferę wnętrza, korzystając ze skandynawskiego wzornictwa. Do tej pory marka Volvo nigdy nie posiadała w swojej ofercie tak doskonałego samochodu. To auto najlepiej pokazuje, czym dziś jest Volvo - powiedział Thomas Ingenlath, szef działu designu szwedzkiej marki.

Volvo XC90 Excellence będzie dostępne również w Polsce. Sprzedaż rozpocznie się jesienią tego roku, wtedy też poznamy cennik najbardziej luksusowego modelu szwedzkiej marki.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Volvo XC90 | Pierwsza jazda | Początek nowej ery

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.