Nowe BMW serii 7 | Wiemy coraz więcej

Producent z Monachium odsłania coraz więcej kart informujących o nowej generacji serii 7. Wyglądu jeszcze nie ujawniono, ale flagowa limuzyna BMW będzie naprawdę zaawansowana technicznie

Wyciekły zdjęcia nowego BMW serii 7

Nadchodząca "siódemka" ma wyznaczać nowe standardy w zakresie komfortu, lekkiej konstrukcji, dynamiki jazdy i wsparcia kierowcy. Pomyślicie, że każdy producent tak twierdzi o swoim produkcie, ale w tym przypadku nie są to tylko puste slogany.

Nowe BMW serii 7 będzie lżejsze od dotychczasowej generacji, nawet o 130 kg. To wynik szerokiego zastosowania tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem węglowym (CFRP) do budowy klatki pasażerskiej (transfer technologii z modeli BMW i).

Pod maską zadebiutuje rzędowy, sześciocylindrowy silnik benzynowy TwinPower Turbo, podnoszący wydajność. Pojawi się także nowa generacja ośmiostopniowej automatycznej skrzynie biegów Steptronic, m.in. z funkcją zmiany biegów z wykorzystaniem danych z systemu nawigacyjnego.

Sprawdź czy stać Cię na używane BMW serii 7

Kolejną nowością będzie tryb jazdy Adapative, wybierany przy pomocy nowego przełącznika Driving Experience Control. Nastawy samochodu będzie można zmieniać samodzielnie w zależności od sytuacji lub będzie się to odbywać automatycznie, adaptacyjnie. Standardowo nowa seria 7 będzie wyposażona w pneumatyczne zawieszenie obu osi z automatycznym samopoziomowaniem i adaptacyjnymi amortyzatorami.

Dla oczekujących wyższej dynamiki i stabilności jazdy przygotowano układ Integral Active Steering (zintegrowane współkierowanie tylnej osi), dostępne także w połączeniu z napędem na 4 koła xDrive, a także system aktywnie regulowanych elektromechanicznie stabilizatorów (Dynamic Drive), dodatkowo redukujący wychylenia karoserii.

We wnętrzu znajdzie się dotykowy ekran systemu operacyjnego iDrive, którego obsługa ma być bardziej intuicyjna. Dotykowe funkcje otrzyma również wyświetlacz klimatyzacji. To jeszcze nie wszystko, system multimedialny nowej "siódemki" będzie można obsługiwać gestami dłoni, a automatycznie parkowanie będzie mogło odbywać się zdalnie za pomocą pilota-kluczyka do samochodu.

Oficjalna, światowa premiera nowego BMW serii 7 powinna odbyć się we wrześniu na salonie samochodowym we Frankfurcie nad Menem.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes-Maybach Pullman | Królewska limuzyna

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.