R200 Non-Fiction | Skoda na bazie Audi R8

Skoda 130 RS jest jednym z tych modeli, z którego producent z Mlada Boleslav może być wyjątkowo dumny. Auto nazywana czeskim Porsche doczekało się współczesnej interpretacji

Skoda 130 RS | Za kierownicą

To model nazwany R200 Non-Fiction. Jego twórcą jest projektant Petr Novak, który tworząc auto chciał uczcić zeszłoroczną, 40-rocznicę powstania 130 RS. Auto bazuje na wychodzącej właśnie ze sprzedaży  generacji Audi R8 V8. Centralnie umieszczony silnik to dobrze znane 4.2 FSI o mocy 420 KM, które współpracuje w tym przypadki z 6-biegowym manualem. Poza układem napędowym, większość elementów została jednak zmieniona.

Największą liczbą modyfikacji zostało objęte nadwozie. Projektantowi chodziło o użycie jak najlepszej jakości materiałów, które wspólnie stworzą współczesny wizerunek modelu 130 RS. Dlatego w przednim pasie pojawiły się duże okrągłe reflektory z technologią LED. Wprawne oko zauważy, że pochodzą one z Bentleya Mulsane. Na przedniej klapie pojawiły się także charakterystyczne przetłoczenia.

Z tyłu nawiązań do 130 RS również jest kilka. Za poziomie prostokątne światła posłużyły lampy z Lamborghini Gallardo, a linia nadwozia zakończona jest charakterystyczną płetwą. W R200 pojawił się także dyfuzor i dwie podłużne końcówki wydechu. Całe auto mierzy 4,4 metra długości, 2 metry szerokości i 1,3 metra wysokości.

Na koniec zostawiliśmy najlepszą wiadomość. To nie jednorazowy prototyp, a zapowiedź produkcyjnej wersji 24 egzemplarzy, które zostaną stworzone w firmie współpracującej z Volkswagen Group - Metal Hoffmann. Cena? 255 000 euro. Pierwsze sztuki trafią do klientów w przyszłym roku. Prezentowane zdjęcia zostały zrobione z Centrum Sztuki w Pradze, gdzie odbyła się prezentacja auta.

Nowe Audi R8 | Ewolucja, nie rewolucja

Materiały partnerów

Dywaniki samochodowe SKODA SuperB I Sprawdź cenę >

Pokrowce samochodowe miarowe Sprawdź cenę >

Mio Combo 5107 LM Sprawdź cenę >

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.