Salon Szanghaj 2015 | Volvo Lounge Console Concept | Luksus po Szwedzku

Najnowszy prototyp Volvo debiutuje w Szanghaju. To nie samochód, lecz koncepcja wnętrza skierowana do chińskich biznesmenów

Zapowiedź Volvo S90 | W zupełnie nowym stylu

W Europie i Ameryce Północnej Volvo ma ugruntowaną pozycję. Kojarzy się z bezpieczeństwem i technologiami mającymi w możliwie jak najmniejszym stopniu szkodzić środowisku. Rynek chiński otwiera przed marką nowe możliwości. Tam Volvo może niedługo być kojarzone z... luksusem.

Volvo Lounge Console Concept to wizja luksusowego wnętrza podporządkowanego podróżującemu nią biznesmenowi. Bazą dla konceptu jest nowa generacja XC90, ale tu ma to drugorzędne znaczenie. Chodzi o pokazanie możliwości, co Volvo może zaoferować w swoich samochodach w niedalekiej przyszłości.

Zrezygnowano z przedniego fotela pasażera, zastępując go funkcjonalnym podnóżkiem. Jest w nim miejsce na obuwie, ale też całkiem spory 17-calowy ekran systemu multimedialnego. W razie konieczności można go wykorzystać w charakterze stolika. Pod ręką umieszczono praktyczne schowki na krawat, zegarki, czy biżuterię. Nie zabrakło też miejsca na eleganckie szklanki.

Istnieje spora szansa, że pewne elementy prezentowane Lounge Console Concept znajdziemy w nowej limuzynie Volvo S90. Jej debiutu w wersji koncepcyjnej możemy spodziewać się jeszcze w tym roku, zaś w przyszłym powinna trafić do salonów sprzedaży.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy topowy silnik Diesla od Volvo

Materiały partnerów

Pokrowce samochodowe miarowe Sprawdź cenę >

Końcówka tłumika chromowana Sprawdź cenę >

Mio Combo 5107 LM Sprawdź cenę >

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.