Salon Szanghaj 2015 | Buick Verano | Zwiastun nowej Astry

W Szanghaju zadebiutował Buick Verano, kompaktowy sedan oferowany w Chinach i Ameryce Północnej. Ale Verano, to nowa Astra w innym opakowaniu

Nadjeżdża nowy Opel Astra | Z Polski

Buick Verano, znany też jako Excelle, produkowany jest od 2011 roku. Technicznie jest niemal identyczny z Oplem Astrą sedan. Główne różnice dotyczą stosowanych silników, ze względu na specyfikę poszczególnych rynków oraz w stylistyce przedniego i tylnego pasa.

Opel Astra - Ogłoszenia

W Szanghaju zadebiutował Buick Verano drugiej generacji. Wygląda bardziej jak ewolucja poprzednika, niż rewolucja stylistyczna. Pojawiły się ostre przetłoczenia nadwozia, m.in. podkreślające masywność tylnych błotników, zrezygnowano też z okienka montowanego przed przednimi drzwiami. Na 17-calowych kołach i z prostymi lampami przednimi samochód nie robi oszałamiającego wrażenia. Miejmy nadzieję, że nowy Opel Astra będzie prezentował się znacznie lepiej.

Do napędu Verano użyty będzie czterocylindrowy silnik o pojemności 1,5 litra z doładowaniem osiągający 169 Km mocy i 250 Nm momentu obrotowego. Do sprzedaży nowy sedan Buicka trafi w drugiej połowie roku.

Nowy Opel Astra

W gliwickiej fabryce Opla trwają już przygotowania do uruchomienia produkcji kolejnej generacji Astry. Jeszcze nie wiadomo kiedy Opel zdradzi jej wygląd, ale rozpoczęcie sprzedaży także planowane jest na drugą połowę tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Dwumilionowy samochód z zakładu Opla w Gliwicach

Materiały partnerów

Thule EUROWAY G2 923 Sprawdź cenę >

Mio Combo 5107 LM Sprawdź cenę >

Thule Proride 591 Sprawdź cenę >

Więcej o: