Salon Szanghaj 2015 | Ford Taurus | Najpierw Chiny

Światowa premiera nowej generacji Taurusa odbędzie się w Szanghaju. Zdaniem Forda idealnie spełni wymagania chińskich biznesmenów

Nowy Ford Galaxy | Ewolucja

Taurus to największa limuzyna marki Ford pozycjonowana powyżej modelu Fusion, znanego w Europie jako Mondeo. Obecna generacja oferowana jest w USA od 2009 roku i już najwyższa pora na kolejną. Amerykanie będą jednak musieli poczekać, gdyż premiera nowego Taurusa odbędzie się w Chinach. Tam też rozpocznie się najpierw jego produkcja. Możliwości chińskiej fabryki ocenia się na 250 tys. samochodów rocznie.

Taurus od momentu debiutu w 1985 roku był bestsellerem marki sprzedając się w ilościach ok. 300 tys. rocznie. Załamanie przyszło w połowie lat 2000., dziś Ford znajduje ok. 70 tys. nabywców w ciągu roku. Rynek chiński ma być szansą dla tego modelu i zapewnić opłacalność produkcji.

Od strony wizualnej nowy Taurus przypomina nieco swojego mniejszego kuzyna. Ma jednak oferować jeszcze więcej miejsca w środku, zwłaszcza w drugim rzędzie siedzeń. Do jego napędu użyty zostanie nowy silnik 2.7 V6 EcoBoost o nieznanej jeszcze specyfikacji.

ZOBACZ TAKŻE:

30 lat Forda Scorpio

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.