Cadillac ELR | Facelifting technologii i ceny

Cadillac ELR to auto mało znane na naszym kontynencie, ale bardzo interesujące chociażby ze względu na kształt. Właśnie zaprezentowano jego odświeżoną odmianę

Cadillac CT6 | Flagowa limuzyna

ELR pojawił się na rynku w 2014 roku i jest niczym innym jak Chevroletem Voltem w opakowaniu Cadillaca. Trzeba przyznać, że ELR prezentuje się bardzo dobrze i mimo charakterystycznych dla amerykańskiej marki kształtów, mocno wyróżnia się na tle swoich braci. Po zmianach będzie wyróżniał się także większą mocną, lepszym prowadzeniem, usługami 4G i... o dziwo niższą ceną.

Różnica w cenie będzie wynosić aż 9 000 dolarów. Teraz za ELR amerykański miłośnik samochodów hybrydowych i luksusu zapłaci 58 495 dolarów. Za tę kwotę otrzymamy auto z benzynowym silnikiem o pojemności 1,4-litra wspierany układem elektrycznej jednostki i baterii litowo-jonowych. W sumie maksymalna moc będzie wynosić 233 KM i 506 Nm momentu obrotowego. To o 25% więcej niż w wersji sprzed liftingu. Dodatkowo zwiększyła się także pojemność akumulatorów, dzięki której ELR jest w stanie przejechać na prądzie 63 km (o 3 km więcej), a w połączeniu z pełnym bakiem paliwa 530 km (o 17 mniej). Sprint od 0 do 100 km/h potrwa teraz 6,4 sekundy.

Cadillac - Ogłoszenia

Jeżeli klienci zdecydują się na zakup pakietu Performance prędkość maksymalna wzrośnie ze 170 km/h do 209 km/h, a na osiach pojawią się 4-tłoczkowe zaciski współpracujące z 13.6-calowymi (przód) i 12.4-calowymi (tył) tarczami Brembo oraz 20-calowe aluminiowe felgi.

Zmiany w zawieszeniu objęły zamontowanie przednich amortyzatorów z technologią HiPerStrut, czyli dokładnie takich jakie można znaleźć m.in. w Oplu Astrze OPC. Usztywniono również tylną oś. Modyfikacjom nie oparł się także układ kierowniczy i system zmiany ustawień zawieszenia.

W kwestii wyglądu niewiele się zmieniło, bo wymianie uległ jedynie przedni grill, ale ELR nadal wygląda atrakcyjnie. Po obniżeniu ceny oraz zmianach technicznych, a we wnętrzu dodaniu 8-calowego ekranu komputera pokładowego i nowych materiałów wykończeniowych, powinien znaleźć nową grupę nabywców.

ZOBACZ TAKŻE:

Cadillac | Jakie auta znajdziemy w ofercie Amerykanów?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.