Salon Szanghaj 2015 | Qoros 2 SUV Prototype | Zapowiedź

Qoros to chińska marka mające bardzo poważne ambicje. Postawili na jakość, a teraz budują gamę modeli. Oto zapowiedź modelu w stylu Countrymana

Qoros 3 City SUV | Kolejny model

W zeszłym roku na rynku pojawił się Qoros 3, kompaktowy model próbujący swoich sił z Volkswagenem Jetta, czy Toyotą Corolla. Qoros trafił też do Europy, choć nie nad Wisłę. Marka stawia na jakość, co ma wyraźnie odróżniać ją od wcześniej sprzedawanych samochodów chińskich marek. Potwierdzeniem solidności inżynierów jest osiągnięty doskonały wynik pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Teraz przyszła pora na drugi model. Będzie to crossover segmentu B, którego przedprodukcyjną wersję zobaczymy przy okazji salonu samochodowego w Szanghaju. Nazywa się Qoros 2 Prototype SUV i pod względem gabarytów przypomina takie modele, jak Mini Countryman, czy większe SUV-y. Cechy charakterystyczne to pionowo ustawione światła LED, zarówno przednie, jak i tylne. Za dobry wygląd odpowiadają ogromne koła.

Prototyp od strony napędowej jest hybrydą typu plug-in, choć producent nie podał żadnych szczegółów, czy danych technicznych. Wersja produkcyjna zapewne otrzyma do napędu silnik benzynowy 1.6 Turbo oraz, w późniejszym czasie, także trzycylindrowy 1.2 Turbo. Na więcej szczegółów musimy poczekać do oficjalnej premiery.

Zobacz premiery salonu samochodowego w Szanghaju

ZOBACZ TAKŻE:

Qoros 9 Sedan Concept | Czas na limuzynę

Więcej o: